RKPn jakama kunniamitali 'Freudenthal-mitali'- perustuu rasisti Freudenthaliin, joka piti suomalaisia alempana rotuna.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17088313/emrkpemn-raaka-rotupuhtaus-
Jakaako RKP 'Hitler'-mitalia ? Onko Freudenthal-mitali samaa rotuoppia kuin natsisaksassa ol?
24
1291
Vastaukset
- Anonyymi
Rotuoppi ei ole saksalainen keksintö.
- Anonyymi
Suomenruotslainen keksintö taitaa olla?
- Anonyymi
tytti tuppurainen varoittaa:
on vaarallista ajatella omaa etua.- Anonyymi
Miksei tuppurainen mennyt suomenruotslaisten parlamenttii Folktingetiin lausumaan moista oppiaan?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomenruotsalaiset_kansankäräjät - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksei tuppurainen mennyt suomenruotslaisten parlamenttii Folktingetiin lausumaan moista oppiaan?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomenruotsalaiset_kansankäräjätmaahanmuutto-ystävällinen RKP- on haalinut kaikki mamut omille äänestysalueilleen kuten Porvooseen, Raaseporiin , Kauniaisiin, Ahvenanmaalle, jne
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
maahanmuutto-ystävällinen RKP- on haalinut kaikki mamut omille äänestysalueilleen kuten Porvooseen, Raaseporiin , Kauniaisiin, Ahvenanmaalle, jne
OMA ETU ENSIN- on RKP -länen ajatus-
antavat kaikki alueensa heti mamuille.
jopa ahvenanmaa on täynnä kaikkia mamuryhmiä.
ps.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17088313/emrkpemn-raaka-rotupuhtaus- - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
maahanmuutto-ystävällinen RKP- on haalinut kaikki mamut omille äänestysalueilleen kuten Porvooseen, Raaseporiin , Kauniaisiin, Ahvenanmaalle, jne
- Anonyymi
Onhan Paavo Lipponenkin saanut tämän mainitun Freudenthal-mitallin. Että ilmeisesti jaetaan vieläkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
OMA ETU ENSIN- on RKP -länen ajatus-
antavat kaikki alueensa heti mamuille.
jopa ahvenanmaa on täynnä kaikkia mamuryhmiä.
ps.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17088313/emrkpemn-raaka-rotupuhtaus-Eikös se ole hyvä että menevät sinne, vähenpi jää tänne meidän jaloissa pyörimään.
RKP:llä on näkemys, että kun eivät osaa vielä Suomea eikä Ruotsia, niin opetetaan niille Ruotsia, niin kieliryhmä säilyy yli 5%.
- Anonyymi
rodunjalostus oli RKP-läinen ajatus?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17018378/mika-synnytti-suomalaisen-rasismin - Anonyymi
ärkkopeen natzimitalia ei ole lopetettu se on vain tilapäisesti KESKEYTETTY
- Anonyymi
siinäpä viite tai vihje suomen tulevaisuuteen viitaten....?
eiitithän tietää jo mtä tulee tapahtumaan- ja kerää siksi hulluna omaisuuksia.... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
siinäpä viite tai vihje suomen tulevaisuuteen viitaten....?
eiitithän tietää jo mtä tulee tapahtumaan- ja kerää siksi hulluna omaisuuksia....ärkkopee ei ole muutenkaan tehnyt julkista tiliä rasisminsa kanssa koska he edelleen =Bättre folk
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ärkkopee ei ole muutenkaan tehnyt julkista tiliä rasisminsa kanssa koska he edelleen =Bättre folk
niin on.
ja voi ehkä kysyä miksei tätä rasismia vaadita tilille- kun muuten ollaan niin ääri-rasismivastaisia?
- Anonyymi
miksei kysytä.
että kuka sitä rasismia on? - Anonyymi
RKP säätiöiden varat voidaan käyttää, huumenuorten hoitoon ostamalla uusia polkupyöriä?🌋🌋🌋
- Anonyymi
RKP on natsistinen äärijärjestö, jonka "arvot" perustuvat yksinomaan rotuhygieniaan ja uskoon ruotsalaisesta "herrarodusta".
- Anonyymi
Jos Freudenthal-mitalia jaettaisiin edelleen, persut saisivat mitalin joka vuosi, niin rasistisia he ovat. Halla-aho on oman aikamme Freudenthal.
- Anonyymi
Paavo Lipposelle kelpaa siis natsimitalit JA venäläisten veriset ruplat? Aikamoinen epeli tämä mooses.
- Anonyymi
Vaikka mitaleiden jako on väliaikaisesti tauolla, niin Ruotsalainen Kansanpuolue ei ole koskaan irtisanoutunut natsistisesta ja rasistisesta toiminnastaan. Saati pyytänyt anteeksi natsismin ja rasismin uhreiltaan.
- Anonyymi
onpa tääl tänää viisaita keskusteluja
- Anonyymi
Viisaana ihmisenä sinä itse varmaan huomasit että tämä ketju on aloitettu jo viime vuoden puolella...? Mutta ainakin omasta mielestäni tärkeä aihe ja sellainen josta RKP:n poliitikot ja ministerit haluaisivat olla vain hiljaa.
- Anonyymi
Eletään 2020-lukua ja suomalainen puolue juhlii vieläkin (ilman suurempia vastalauseita?) rotuoppeja kannattanutta natsia?
- Anonyymi
Miksi Sanna Marin ei syytä hallituspuoluekumppaniaan rasisteiksi? Hehän palvovat kesäkokouksissaan ihan kirjaimellista natsia?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain23811553Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13610918Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356258Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2075099Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1473564- 1743508
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402373Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3221932Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101768Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161654