Halonen Tuomioja jne...

Neuvostoliitto kykeni luomaan Suomeen vahvan Yhdysvallat- ja Nato-vastaisen ilmapiirin, joka ei edelleen hellitä edes osassa poliitikkoja ja kansaa EU-jäsenyysvuosien jälkeenkään.

6

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi nämä vasemmistolaiset noin kansaa vastaan, ei me haluttu liittyä neuvostoliittoon. Kyllä me halusimme olla osa läntistä yhteisöä. Yhäkin näitä kirjoitusten poistajia voimissaan. Heille epämieluisaa.

      • Mikä helvetin "läntinen yhteisö". Siitä ei ole havaintokaan.


      • Anonyymi
        OikealtaSOTILAS kirjoitti:

        Mikä helvetin "läntinen yhteisö". Siitä ei ole havaintokaan.

        Toisille helvetillinen, kyllä minäkin sen koin omakseni, kun mm vapaus liikkua ilman kontrollia. Aikanaan kun olin Ruotsissakin, ei tarvinnut mitään raja apereita mukana, sama oli Norjaankin. Neuvostoliitossa oli toisin, pian yksinäinen kulkija leimattiin vakoilijaksi, jolta etsittiin sinkkimpärin piirustuksia.


    • Anonyymi

      Neukut pisti linnaan ja työlaitoksiin erimieliset. Meillä täällä arska yrittää estää kirjoituksia, mielisensä.

    • Anonyymi

      Että on kommarit ennenkin vääntäneet isänmaata, mitä vihreät nyt.

    • Anonyymi

      Noto-jäsenyys olisi Suomelle vaarallinen. Maastamme tulisi sodassa ensi-iskun kohde. Suomea ei sen jälkeen enää olisi. Maallamme on 1300 kilometriä rajaa suurvalta-Venäjän kanssa. Vain pöhkö ajattelee, että Venäjä rauhassa odottelisi Nato-joukkoja omalla rajallaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      134
      2714
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      261
      2297
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      22
      1403
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1072
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      96
      1021
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1013
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      922
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      55
      818
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      771
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      277
      742
    Aihe