Neuvostoliitto kykeni luomaan Suomeen vahvan Yhdysvallat- ja Nato-vastaisen ilmapiirin, joka ei edelleen hellitä edes osassa poliitikkoja ja kansaa EU-jäsenyysvuosien jälkeenkään.
Halonen Tuomioja jne...
6
177
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi nämä vasemmistolaiset noin kansaa vastaan, ei me haluttu liittyä neuvostoliittoon. Kyllä me halusimme olla osa läntistä yhteisöä. Yhäkin näitä kirjoitusten poistajia voimissaan. Heille epämieluisaa.
- Anonyymi
OikealtaSOTILAS kirjoitti:
Mikä helvetin "läntinen yhteisö". Siitä ei ole havaintokaan.
Toisille helvetillinen, kyllä minäkin sen koin omakseni, kun mm vapaus liikkua ilman kontrollia. Aikanaan kun olin Ruotsissakin, ei tarvinnut mitään raja apereita mukana, sama oli Norjaankin. Neuvostoliitossa oli toisin, pian yksinäinen kulkija leimattiin vakoilijaksi, jolta etsittiin sinkkimpärin piirustuksia.
- Anonyymi
Neukut pisti linnaan ja työlaitoksiin erimieliset. Meillä täällä arska yrittää estää kirjoituksia, mielisensä.
- Anonyymi
Että on kommarit ennenkin vääntäneet isänmaata, mitä vihreät nyt.
- Anonyymi
Noto-jäsenyys olisi Suomelle vaarallinen. Maastamme tulisi sodassa ensi-iskun kohde. Suomea ei sen jälkeen enää olisi. Maallamme on 1300 kilometriä rajaa suurvalta-Venäjän kanssa. Vain pöhkö ajattelee, että Venäjä rauhassa odottelisi Nato-joukkoja omalla rajallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961589
- 741394
- 501317
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041208- 531196
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41725
