Ei adventistien kohtalo

Miten käy niille Jeesukseen uskoville jotka eivät liity Adventtikirkkoon jäseniksi?
Adventistipastorit tulevat langettamaan tutkivia tuomioita 1000-vuotisessa valtakunnassa Taivaan pyhäkössä hyväveli periaatteella.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinkö kuvittelet?

Äänestä

En ymmärrä miksi Jeesus läksi teille tietymättömille kuolemansa jälkeen. Sanoi palaavansa pian. On suhteellinen kysymys tämä aika.
Miksi ei hoitanut hommaa kerralla? Tiesi varmaan mikä sotku jää jälkeen. Meihin ihmisiin kun ei voi luottaa. Luoja kaukonäköisenä olisi voinut opastaa poikaansa? Mutta kun ei.
Tutkimattomat ovat Luojan tiet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten käy niille Jeesukseen uskoville jotka eivät liity Adventtikirkkoon jäseniksi?
Adventistipastorit tulevat langettamaan tutkivia tuomioita 1000-vuotisessa valtakunnassa Taivaan pyhäkössä hyväveli periaatteella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu