Joko jyvät alkaa erottua akanoista… Maajussi-Kalle paljasti, kenen morsianehdokkaan kanssa juttu luistaa - ja ehkä vähän enemmänkin.
https://www.suomi24.fi/viihde/ooh-maajussi-kalle-tykastyi-erityisesti-yhteen-morsianehdokkaaseen-hanen-kanssaan-ainakin?s24
Ooh! Maajussi-Kalle tykästyi erityisesti yhteen morsianehdokkaaseen: "Hänen kanssaan ainakin..."

14
3499
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on Kallella vientiä. Mutta niinkään varma en olisi tästä Niinasta, on hieman liiankin itsevarman oloinen lauluvideoineen, jonka lähetti Kallelle. Vähän jopa spooky.
- Anonyymi
Siementä vakoon. Jottei suomen kansa lakoo.
Muutoin meininki on kohta suomessa kuin afrikassa, tai vielä pahempaa, kuin lähi-idässä.
Millainen tilanne on 30-50 vuoden kuluttua suomessa ?
En tiedä, olenko näkemässä " kehitystä " kun ikää on jo 58 v.- Anonyymi
Sinä ja tuo toivottavasti tajuatte laskea lakanalle.
- Anonyymi
"Murikkata sullaanlihhaan"!
- Anonyymi
Miksei ohjelman nimi voisu olla peräkammarin pojalle pesää. Uusi formaatti tilalle jossa wtsitään kalliolaiselle peräkammarin pojalle naarasta!
- Anonyymi
Meinaatko että Kalle ei saisi seksiä? Älä höpsi
- Anonyymi
Hei nyt ne aikoo tappaa minut kotia sillä hälyytin soi edellisenä yönä klo.04.55.Huume porukka Lahti ,kun ei saa kiinni minua ovat keksineet tämän. Kuulostaa todella oudolta. Netti kiusattu ilmoittaa tämän menen tänään TAAS POLIISI KÄYMÄÄN.
- Anonyymi
Jotenkin kalle on söpö ja vähän ujo. Ei,ainakaan kehu itseään. Herrasmiehen otteet. Aivan erilainen kuin patrik
- Anonyymi
Murikkaa vaan sulaan lihaan .
- Anonyymi
Kalle on fiksu ja varmasti vakavarainen. Oikein odotan, että päästään farmiviikoille. Veikkaan, että Kallella ja Patrikilla on aikamoiset tilukset.
- Anonyymi
Vakavarainen maataloustukien takia. Kyllä kelpaa muire rahoilla.
- Anonyymi
Tulihan se sieltä, tämä tukijuttu siis syömätuki.
- Anonyymi
No Kallesta en tiiä, mutta kun maajusseista puhutaan, niin Patrikin on äiti Satu kyllä kasvattanut muistamaan, mikä ja missä on naisen paikka. Kotihommia tekemässä ja mielellään yksin kotona, kun mies hummailee kavereiden kanssa ja ampumaleireillä. Kunpahan nyt yksikään noista nuorista naisista ei jäisi hälle morsionehdokkaaksi. Ja nyt tietää koko Suomi mimmonen nuori mies hän onkaan.
- Anonyymi
Mersu ja mersutyyny. Muuten moukka. Siis voiko katseen kääntää vanhempien suuntaan.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37112375Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635427Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002665Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167910Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271872No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59746