Romanovit suunnittelevat Putinin perinteiden jatkamista mutta on käärme kainalossa

Anonyymi

Aatelisesta hääjuhlasta Venäjällä löydettiin salattuja merkityksiä – mutta eikö Putin pelkää Romanovien pyrkivän takaisin valtaan?

KAIKILLE paikalla olleille juhlavieraille oli kuitenkin selvää, että ilman Kremlin lupaa ja myötävaikutusta koko hääjuhlan järjestäminen ei olisi ollut Venäjällä edes mahdollista.

Kaiken lisäksi juhlavieraiden turvallisuudesta vastasi Venäjän liittovaltion suojelupalvelu FSO – eli sama organisaatio, joka turvaa myös Putinin itsensä henkeä.

Häiden yksi kuumimmista kysymyksistä kuuluukin: mistä Venäjällä nyt tuulee ja onko Romanovien suvun hääjuhlalla sittenkin jokin suurempi merkitys?

Tämä on Venäjän historian ja nykyisen poliittisen historian kannalta äärimmäisen tärkeä askel. Paljon tärkeämpi tapahtuma kuin mitkään vaalit, Terehov vastasi empimättä.


Kaikki riippuu Jumalasta, kukaan ei voi tietää etukäteen, mitä tapahtuu. Venäjällä ei mitään voi ennustaa etukäteen, Terehov muotoili.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008304228.html

18

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laillinen hallitsija valtaan. Poliittiset vangit vapaaksi, Putinille yhteiskuntapalvelusta loppuiäksi HLBT järjestöissä.

      Ja naurettaville Venäjän trolleille hoitolaitos virikkeellisellä toiminnalla perinteisillä työvälineillä hoidettavalla hiili- ja uraanikaivoksella toispuolella napapiirin.

    • Anonyymi

      Maaorjatsaarin perillinenkö valtaan?

    • Anonyymi

      Talidominikin on parempi kuin vaihtoehto presidentiksi kuin KGB:n myrkkymurhaaja.

      • Anonyymi

        Eli USA:n myrkyttäjät on parempii?


    • Anonyymi

      Venäjä hajoaa 10 vuoden sisällä ja Suomi ottaa öljyputket ja kaasuputket haltuunsa, korjaa ne ja laittaa nykyaikaiset vehkeet asemille.
      Kaasun hinta tippuu 90% mutta siitä huolimatta tavallisten venäläisten tulot nousee 80% kun ketkuilijat on laitettu vapautettujen toisinajattelijoiden selleihin.

      Pro Venäjä puolueen puh. joht.

    • Anonyymi

      Venäjä vapaaksi ja Putin saa olla mustanmeren palatsissaan.
      Kytkettynä kaulapannalla ja ketjulla seinään...miksei kattoonkin?
      .

      • Anonyymi

        Puuuuuuuuuuuuuuuute Putte?


    • Anonyymi

      Nooo tuskin nyt sentään

      Eiköhän kyseeessä ole VAIN Luxemburgin satuhäät?

    • Anonyymi

      Venäjä on kapitalistimaa ja siellä ei pääse monarkiat pääse valtaan vaan oli show menneiden aikojen kunniaksi

    • Anonyymi

      No sielä Lontoossa ainakin tää tää tää seko ---- päisyys niinkuin --- ja niinhän se --- kai--- niinkuin ---vai --- mitäs tämä --- ???????

    • Anonyymi

      Putin aikoo julistaa itsensä kuninkaaksi.

      Hän teetti itselleen uuden syntymätodistuksen jonka mukaan hän olikin potra poika ja Romanovin jälkeläinen suoraan vajakissa polvessa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      No nyt on Puttella sellainen lepopaikka että Korean pullukkakin sopii sinne mukaan.

    • Anonyymi

      "Romanovit suunnittelevat Putinin perinteiden jatkamista mutta on käärme kainalossa"

      Oh Hoh!

      Jo se on myrkkykäärme niin kainalossaa on paljon imusolmukkeita ja homma on aikaa nopee selvä. Eli tuosta käärmekainaloisesta ei ole uhkaksi kenellekään.

    • Anonyymi

      Kyllä kelpaa viettää kuolinpäivät noin komeassa mauseleumissa.
      Lauleskella pitkät päivät.

    • Anonyymi

      Ludvig II oli Baijerin kuningas vuosina 1864–1886. Hänet muistetaan käytökseltään omalaatuisena kuninkaana, joka rakennutti useita satumaisen hienoja linnoja. Ludvig II rakennutti Neuschwansteinin linnan yksityiseksi residenssikseen. Linna ei sisältänyt tiloja hoville, vaan ainoastaan Ludvig II:lle ja palvelijakunnalle. Kuningas omisti linnan itsensä lisäksi säveltäjä Richard Wagnerille.
      Kuningas muutti asumaan keskeneräiseen linnaan 1886, kun rakennustyöt olivat jatkuneet jo liki 20 vuotta.
      Kesäkuun 9. päivä 1886 Ludvig syrjäytettiin julistamalla hänet mielisairaaksi. Wikipedia

      Tarina on melkolailla yhdenmukainen erään meidän aikamme mielisairaan ja satumaailmoissa elävän "omalaatuisuuden" toimien kanssa? Sillä erotuksella, että Richard Wagnerin sijasta tällä nykyisellä "skitsofreenikolla" fanaattinen ihailu kohdistuu Josef Staliniin, vähän erilaisista teoista tunnettuun "neroon".
      Ja myös sillä, että Ludvig saattoi vahingossa aiheuttaa joidenkin rakentajien kuoleman hoputtaessaan heitä aina vain nopeampaan työtahtiin vaarallisilla työmailla!
      Mutta meidän aikamme mielisairas rakastaa "listiä" ihmisiä harrastusmielessä! Hän rakastaa löytää uusia, ja entistä vaikeammin todistettavia tapoja lopettaa ihmisen elintoiminnot. Siinä ovat olleet jo Polonium 210 ja Novitshok testeissä. Tosin jälkimmäisen tuntemus on lapsenkengissä, kun eivät osanneet töhriä Skripalien ovenkahvaan ja Navalnyin sinisiin kalsareihin riittävästi talkkia ( Muistakaapa räjäytetyistä kerrostaloista löytyneet "sokerisäkit )! Mutta sydämen pysäyttämiseen lienee jo hyvä aine löytynyt? Navalnyitä heti alussa hoitanut Omskilaisen sairaalan ylilääkäri sen hengellään todisti! Kuin myös tutkija Matthew Puncher, joka määritti Litvinenkon saaman poloniumannoksen määrän. Hän löytyi myöhemmin kotinsa keittiöstä kuolleena puukotettuaan itseään kahdella eri veitsellä seitsemäntoista kertaa!!!
      Muilta osin elämäntarinat täsmäävät! Molempien tavoitteena on ollut tehdä itsensä "kuolemattomaksi" ulkoisella prameudella ja kullatuilla vessaharjoilla! Uransa alussa tämä "ansiottoman arvonnousun" kokenut pääministeri lupasi listiä kaikki "tsetseeniterroristit" vaikka sitten ulkohuussiin!! Aikookohan nyt sitten kullatulla vessaharjalla siivota mielestänsä kaikki Tsetseniassa suorittamansa ihmisoikeuksien loukkaukset?
      Luulen, ettei hän kykene edes katumukseen! Nytkin on kaavailemassa Venäjän omaa ihmisoikeustuomioistuinta.
      Ludvig oli vallassa 22 vuotta, kunnes kuoli hukkuen epäselvissä olosuhteissa. Naapurimme diktaattorilla on alkanut 21. vuosi vallassa. Voisikohan satumme päättyä niin onnellisesti, että noiden kahden "vajaamielisen" elämäntarinat noudattaisivat viimeiseen loppuun asti samaa kaavaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      270
      14413
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      68
      7303
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      211
      7131
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      63
      5147
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      113
      4882
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4724
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      101
      4505
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      21
      4427
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      78
      4177
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3968
    Aihe