Kehitysmaataustaisia eivät kykene elämään järjestäytyneessä yhteiskunnassa ellei järjestyksen takeena ole kylmää rautaa. Sivistyneissä maissa kasvaneet ihmiset osaavat käyttäytyä läpi koko elämänsä siten, että hyvin harva tarvitsee poliisin ohjausta, tai saa oikeudessa rikostuomion. Kehitysmaista sivistyneeseen länsimaahan tulijoista yli puolet saa oikeudesta tuomion elinaikanaan. "Työperäisten maahanmuuttajien" omaksuma kehitysmaa-kulttuuri on lähtemätön osa Suomea ja sen vuoksi Suomessa ei selvitä ilman Santarmi-järjestelmää.
Ruotsissa on liki kaksi miljoonaa kehitysmaataustaista ja katsokaa mitä sikäläisessä yhteiskunnassa tapahtuu. Ruotsin yhteiskunnalliset puitteet ovat kuin mistä tahansa länsimaasta, mutta katujen lait ovat kuin Irakista tai Syyriasta tai pimeimmästä Afrikasta.
Epäilijät voivat selvittää onko maailmassa olemassa yhtäkään muslimimaata, jossa ei olisi vahva järjestyspoliisi-instituutio pitämässä kuria omilleen. Jopa Taliban tarvitsee avukseen Sharia-lain kaikessa ankaruudessaan. Ilman konkreettista henkeen ja terveyteen liittyyvää uhkaa kehitysmaataustalta ei voi kyetä elämään sivistysyhteiskunnan järjestyssääntöjen mukaisesti.
Suomi tarvitsee Santarmi-järjestelmän
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Noihan ovat ikuisia mullan ja tomun nielijöetä, koskaan noitten järet eikä sivistys tuon korkeanmalle yletä - kärmes mielisiä jokas sekin on ikuinen mahallaan kulkija ja tomua nielevä eedenistä jähtien, elikkä sielläkin kaiken hyvän keskelle oli pahoilainen
TUOMIO OLI SITTEN NÄIN - Anonyymi
Ruotsissa on pitkään ollut liberaali maahanmuuttopolitiikka ja siitä maksetaan kalliisti siellä.
- Anonyymi
Leviävät hävitäjät hävitävät kaiken hyvän ja luovat vaarat päälle
NÄITTEN ELÄMÄN TUHOAMINEN ON KÄSITÄMÄTÖNTÄ
- siksipä ovatkin ankaria soturisynnytäjiä aivan konemaisest
- näin pyrkivät mailman hapen hävitämään ja nielemään muilta ja elintilan - Anonyymi
Suomi tarvitsee uuden hallituksen.
- Anonyymi
Siis tarkoitettaneen apinasta ei ole vielä kehittyneet nykyihmiseksi. Ei niitä pidä tänne ottaa, kaikki tulee palauttaa takasin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1293917Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans143371- 193315
- 793257
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe573214- 292885
- 472697
- 542617
- 682421
- 192357