Eläkeläisten toimeentulovaikeudet vähentyneet

Kiitos kuuluu nykyiselle vasemmistohenkiselle hallitukselle, joka ensitöinään nosti pienimpiä eläkkeitä 100 eurolla.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008305332.html
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Että jaksatkin levittää poliittista propagandaa .....silkkaa kommenttikentän tuhlausta. Ja vielä valhettakin.

Äänestä

Vasemmistohallitus on pienituloisten puolella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kiitos kuuluu nykyiselle vasemmistohenkiselle hallitukselle, joka ensitöinään nosti pienimpiä eläkkeitä 100 eurolla.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008305332.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu