Ainoa ongelma on ihmisten lukumäärä maapallolla, tuhoaa luonnon ja muut eläimet

Anonyymi

Ainoa ongelma josta tulee kaikki muut ongelmat tulee ja maapallo muutetaan lopullisesti.

Ison kädellisen apinan ihmisen lukumäärä yli 7 miljardia. Kun katsotaan miten valtava määrä on maapallosta ihmisen toiminnan alla niin se on kestämätön.

Muut lajit vähenee kokoajan. Se on iso ongelma kun jossakin vaiheessa on ihmiset keskenään tällä planeetalla, silloin on myöhäistä.

Kun on miljardeja ihmisiä niin ruokaa ei saa luonnollisesti eli keräämällä tai metsästämällä. Luonto ja muut eläimet, kalat, marjat tuo 100% turvan ja kasvatavat itsestään, nämä on katoamassa kokoanaan.

Kestävä määrä olisi korkeintaan 500 miljoonan tai miljardin välissä.

18

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitä vaan ei tunnu yksikään ilmaston lämpenemisestä huolissaan oleva ilmasto aktivisti, tutkija ja ympäristön tilasta huolissaan olevat tunnustavan, eikä toteavan, että ihmisiä on liikaa.
      Ihmisiä on 6 miljardia liikaa,
      Ilmaston lämpenemisen ja luonnonvarojen hupenemisen estämiseksi ainut keino on ihmismäärän vähentäminen ja väestönkasvun pysäyttäminen.
      Joka sekunti syntyy kymmeniä uusia vauvoja, jotka elämänsä aikana aiheuttavat miljoonia tonneja hiilidioksidia ilmakehään.

    • Anonyymi

      Globalistit ovat puhuneet, että maailman väestöä pitäisi vähentää 70%. Erikoista on, että WEF ilmoitti äskettäin, että masilman väestöstä täytyy saada 70%, rokotettua kokeellisella geenirokotteella. Tuon porukan rokotuspakotteissa haisee pahasti pahuus.

    • Anonyymi

      No ilmankos on niin kova pakkomielle rokottaa porukkaa. Sille 70 % :lle myrkkypiikki ja 30 %: lle plaseboa.

    • Anonyymi

      jOskus 70-luvulla oli oppeja että ihmisiä on liian paljon, ja siittä tuli vihreet vissiin. Mutta ei ne jutut ole enään suosittuja. Silloinen tieteis-fictio-kirjallisuus oli kanssa sellaista missä se ylipopulaatio oli iso uhka ja soilentgreeni oli tehty ihmisistä. Mutta nyky tieteisfantasia on warhammer40000 jossa ihmiset on miljoonilla planeetoilla ja palvovat fanaattisesti kuolutta Keisariaan,

    • Anonyymi

      "Ainoa ongelma on siionistit ja vihervassarit,ilman teitä olisi rauha"!!!

    • Anonyymi

      Väestömäärä on se ongelma, joka on pakko antaa korjaantua tai kaikki muu on aivan turhaa. Ihan turha luulla pelastavansa maailmaa alentamalla asunnon lämpötilaa asteella tai käyttämällä julkisia. Ne ovat hyttysen paska kokonaisuudessa.

      Ihmiset tarvitsevat ruokaa, ruoan valmistusta, vettä, vaatteita ja asumuksen ja vaikka ne olisivat kuinka yksinkertaisia tahansa, näiden tarpeiden täyttäminen liian suurelle määrälle otuksia on kertakaikkiaan mahdottomuus.

      Maapallolle olisi ollut erittäin hyvä asia, jos korona olisi loiventanut rivejä oikein kunnolla. Yksilötasolla toki se olisi ollut monille kauhea kokemus, kuten sota tai nälänhätä tai luonnonmullistus.

      • Anonyymi

        Älä huoli. Taitaa se rokote harventaa rivejä koronaa enemmän, mutta vaan hitaammalla tahdilla.


      • Anonyymi

        Ihmisiä ei ole lainkaan liikaa. Ihmisten määrä jää alle yhdeksän miljardin ja alkaa laskemaan.
        Ihmiset eivät halua monetkaan enää huolehtia muista vaan ovat mukavuudenhaluisua ja lapsenhankinta sitoisi ja rajoittaisi heitä liiaksi.
        Rokotehaittojen kieltäminen ja niistä vaikeneminen osoittaa myös, etteivät ihmiset välitä muista, vaan vain itsestään. Kun yhdeksän kymmenestä ei saa rokotteesta vielä vakavaa haittaa, tuntuu heille olevan samantekevää tämän yhden kärsimykset. Monen kuulee sanovan. " Ei minulle ainakaan mitään tullut, vähän vain käsi kipeä ja pientä lämpöä. Nuo ovat foliohattujen juttuja, että muka rokote tappaa "
        Kyllä se monia on tappanut ja vammauttanut, mutta se tuntuu olevan ihmisille ihan ok, kun kerran ei omalle kohdalle satu. Maailma on mennyt julmaksi. Päättäjiin ja mediaan ei ole tänä päivänä uskomista. Näiden tehtävänä on vaikuttaa asenteisiin ja toimintaan, ei kertoa totuuksia. Totuuksien kertomisesta voidaan ja rankaistaankin nykyään, jos ne ovat haitaksi hallituksen tavoitteille.
        Onneksi aivoillaan ajattelevia hyviäkin ihmisiä vielä on, jotka välittävät myös muista.
        Jonain päivänä he ottavat päätösvallan takaisin.
        Hyvyys voittaa ja puheet ihmisten vähentämisestä loppuvat.


    • Anonyymi

      Maapallolla ei pitäisi olla yli 500 miljoonaa ihmistä.

    • Anonyymi

      Minun, 60-luvulla syntyneen elinaikana ihmisten määrä maapallolla on kaksinkertaistunut! Se on törkeä määrä ja pelkkää liikakansoitusta. Ihminen on sen verran tyhmä ihmisapina, että ei kykene säätelemään populaationsa määrää vaikka haitat ovat tiedossa. On esim. todettu, että hiilidioksidin tuotto kasvaa aika lailla samaan tahtiin kuin ihmisten määrä. Ja tämä vain yhtenä asiana. Ihmiset myös toimillaan kaluavat maapallon aavikoksi tuhoamalla oikeat metsät ja luonnon biotoopit. Jäljelle jää yhä pienempi määrä luontoa jota ihminen ei ole tuhonnut tai muuttanut. meriin ja muualle luontoon on laskettu valtavat määrät erilaista maatumatonta jätettä muovista lähtien. ja määrä vain kasvaa ihmisten määrän kanssa.

      Ihmiset kulkevat kohti omaa ja monien muiden lajien tuhoa. Ei sitä vo iestää.

      • Anonyymi

        No ilmankos näitä tappopiikkejä jaetaan. 😁


    • Anonyymi

      Liikakansoitus on askarruttanut sivilisaatiota jo vuosikymmeniä.
      Aihetta on kuitenkin pidetty liian kuumana perunana, jotta siitä voisi lainkaan keskustella vakavasti.
      Viimeiset pari vuotta kuitenkin projekti on edennyt hyvällä menestyksellä, ja jokainen hieman yksinkertaisempi kansalainen saa juosta useasti piikillä kunnes koittaa se viimeinen.
      Mielenkiinnolla olen seurannut tätä ihmiskoetta. Tiesin että valtaväestö on tyhmää, mutta että noin tyhmää?

    • Anonyymi

      Mutta suomessa ollaan huolissaan vähäisestä lasten syntyvyydestä.

    • Anonyymi

      Aloittaja osuit just asian ytimeen hyvä ! ! !

    • Anonyymi

      Miksi et sitten lopeta itseäsi?

    • Anonyymi

      Rooman Klubin propagandalle nauramme röhönaurut sillä jo puolet maapallon ihmisistä asuu maissa jossa väestönkasvu on paraikaa taittumassa ja kääntymässä laskuun. Jopa muslimimaissa syntyvyys romahtanut keskimäärin yli 50%.

    • Anonyymi

      Kaikki nämä haitat ovat kiinni ihmisten elintasosta. Eivät nämä kehitysmaiden ihmiset saastuta lähellekään samassa mitassa kuin korkean elintason maiden ihmiset.
      Maapallo kestää vielä paljon enemmän ihmisiä, jos elintason ei sallita nousta aivan taivaisiin.
      Miksi meillä olisi oikeus tuomita kehitysmaiden ihmisten lisääntyminen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10976
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      92
      10442
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      234
      5882
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4694
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3186
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3175
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      1993
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1568
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1400
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1334
    Aihe