Ettekö voi jo riisua, niitä rättejä naamoiltanne?! Mikä teitä oikein vaivaa, jumalauta?!
Mänttäläiset ja Vilppula laiset lampaat
14
1480
Vastaukset
- Anonyymi
Hoppati hei
- Anonyymi
Juurikin näin
- Anonyymi
Eikö mielikuvitus riitä muuhun kuin lampaat-sanaan? Kannattaisi varmaankin opiskella.
- Anonyymi
No joo, maski on vain osoitus siitä, että välität ja seuraat tiedotuksia:-)
- Anonyymi
En voi.
Minä en halua näyttää naamaani mänttäläisille naisille ja enkä myöskään halua nähdä heidänkään naamojansa. :)
Joten älköömme luopuko maskeista. - Anonyymi
Ja hyvä on myös seurata suosituksia:-)
Ei maskin käytön lopetus tarkoita luopumista käsihygieniasta ja turvaväleistä.
Oletteko huomanneet, rttä muutkin tartuntataudit ovat vähentyneet?
Helppo ja kansantaloudellisesti helppo keino vähentää turhia tartuntoja. - Anonyymi
"
Mikä teitä oikein vaivaa, jumalauta?!
"
Koronavirus vaivaa jos et tiennyt, vaikka sinullakin pääsy internettiin kun tänne postailet kysymyksiäsi? - Anonyymi
Aloittaja varmaan haluaa että mä yskin koronat sen naamalle. Nyt ne jää sentään maskin sisään.
- Anonyymi
Toivottavasti aloittajan kaltaisia alhaisia olentoja on mahdollisimman vähän....rikollisiin verrattavia ovat ja vastuuntunnottomia.
- Anonyymi
”Tulevaisuudessa on löydettävä keino väestön vähentämiseksi. Aloitamme vanhuksista, sillä kun ihminen on yli 60-65-vuotias, hän elää kauemmin kuin tuottaa, ja se tulee yhteiskunnalle kalliiksi. Sitten heikot ja sitten hyödyttömät, jotka eivät anna mitään yhteiskunnalle, koska heitä tulee olemaan yhä enemmän, ja varsinkin lopuksi tyhmät.
Eutanasia kohdistuu näihin ryhmiin; eutanasian on oltava tulevaisuuden yhteiskuntiemme olennainen väline kaikissa tapauksissa.
Emme tietenkään pysty teloittamaan ihmisiä tai järjestämään leirejä. Pääsemme heistä eroon saamalla heidät uskomaan, että se on heidän omaksi parhaakseen.
Liian suuri ja suurimmaksi osaksi tarpeeton väestö on taloudellisesti liian kallista. Sosiaalisesti on myös paljon parempi, että ihmiskoneisto pysähtyy äkillisesti, kuin että se heikkenee vähitellen.
Emme pysty läpäisemään älykkyystestejä miljoonille ja taas miljoonille ihmisille, voitte kuvitella!
Me löydämme jotain tai aiheutamme sen; pandemia, joka kohdistuu tiettyihin ihmisiin, todellinen talouskriisi tai ei, virus, joka vaikuttaa vanhuksiin tai vanhuksiin, sillä ei ole väliä, heikot ja pelokkaat alistuvat.
Tyhmät uskovat sen ja pyytävät hoitoa. Olemme huolehtineet siitä, että olemme suunnitelleet hoidon, hoidon, joka on ratkaisu. Idioottien valinta tapahtuu siis itsestään: he menevät itse teurastamoon.”
-Ranskan ex-presidentti François Mitterandin erikoisneuvonantaja Jacques Attalin- - Anonyymi
On moneen kertaan todistettua, että ne halpismaskit joita valtaosa käyttää, eivät suojaa koronalta eikä muiltakaan pöpöiltä. Sen sijaan maski vaikeuttaa hapensaantia ja siitä irtoaa hengitykseen haitallisia ainesosia.
- Anonyymi
Etäisyys ja käsien desinfiointi auttaa maskin ohella edelleenkin. Ota nyt vain järki käteen!
- Anonyymi
Aina ottaa päähän kun näkee tuon aloituksen. Jos mulla on joku influenssa tai korona niin ei hän varmaan halua että tartutan sen häneen. Siksi käytän maskia. Omat yskimisen jäävät maskin sisään, eivätkä lennä toisia päin. Aion käyttää maskia niin kauan kuin on koronaa tai jos olen flunssassa.
- Anonyymi
kyrväsyyliä.kukaan ei tervehdi vaan mennään minä itse ja sisäsiittoisuus
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,252104Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.911921Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e881891MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131603Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4881456Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11454Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu241377Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?481257Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.731124Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas351119