Mänttäläiset ja Vilppula laiset lampaat

Anonyymi

Ettekö voi jo riisua, niitä rättejä naamoiltanne?! Mikä teitä oikein vaivaa, jumalauta?!

14

1502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hoppati hei

    • Anonyymi

      Juurikin näin

    • Anonyymi

      Eikö mielikuvitus riitä muuhun kuin lampaat-sanaan? Kannattaisi varmaankin opiskella.

    • Anonyymi

      No joo, maski on vain osoitus siitä, että välität ja seuraat tiedotuksia:-)

    • Anonyymi

      En voi.

      Minä en halua näyttää naamaani mänttäläisille naisille ja enkä myöskään halua nähdä heidänkään naamojansa. :)

      Joten älköömme luopuko maskeista.

    • Anonyymi

      Ja hyvä on myös seurata suosituksia:-)
      Ei maskin käytön lopetus tarkoita luopumista käsihygieniasta ja turvaväleistä.
      Oletteko huomanneet, rttä muutkin tartuntataudit ovat vähentyneet?
      Helppo ja kansantaloudellisesti helppo keino vähentää turhia tartuntoja.

    • Anonyymi

      "
      Mikä teitä oikein vaivaa, jumalauta?!
      "

      Koronavirus vaivaa jos et tiennyt, vaikka sinullakin pääsy internettiin kun tänne postailet kysymyksiäsi?

    • Anonyymi

      Aloittaja varmaan haluaa että mä yskin koronat sen naamalle. Nyt ne jää sentään maskin sisään.

    • Anonyymi

      Toivottavasti aloittajan kaltaisia alhaisia olentoja on mahdollisimman vähän....rikollisiin verrattavia ovat ja vastuuntunnottomia.

    • Anonyymi

      ”Tulevaisuudessa on löydettävä keino väestön vähentämiseksi. Aloitamme vanhuksista, sillä kun ihminen on yli 60-65-vuotias, hän elää kauemmin kuin tuottaa, ja se tulee yhteiskunnalle kalliiksi. Sitten heikot ja sitten hyödyttömät, jotka eivät anna mitään yhteiskunnalle, koska heitä tulee olemaan yhä enemmän, ja varsinkin lopuksi tyhmät.

      Eutanasia kohdistuu näihin ryhmiin; eutanasian on oltava tulevaisuuden yhteiskuntiemme olennainen väline kaikissa tapauksissa.

      Emme tietenkään pysty teloittamaan ihmisiä tai järjestämään leirejä. Pääsemme heistä eroon saamalla heidät uskomaan, että se on heidän omaksi parhaakseen.

      Liian suuri ja suurimmaksi osaksi tarpeeton väestö on taloudellisesti liian kallista. Sosiaalisesti on myös paljon parempi, että ihmiskoneisto pysähtyy äkillisesti, kuin että se heikkenee vähitellen.

      Emme pysty läpäisemään älykkyystestejä miljoonille ja taas miljoonille ihmisille, voitte kuvitella!

      Me löydämme jotain tai aiheutamme sen; pandemia, joka kohdistuu tiettyihin ihmisiin, todellinen talouskriisi tai ei, virus, joka vaikuttaa vanhuksiin tai vanhuksiin, sillä ei ole väliä, heikot ja pelokkaat alistuvat.

      Tyhmät uskovat sen ja pyytävät hoitoa. Olemme huolehtineet siitä, että olemme suunnitelleet hoidon, hoidon, joka on ratkaisu. Idioottien valinta tapahtuu siis itsestään: he menevät itse teurastamoon.”

      -Ranskan ex-presidentti François Mitterandin erikoisneuvonantaja Jacques Attalin-

    • Anonyymi

      On moneen kertaan todistettua, että ne halpismaskit joita valtaosa käyttää, eivät suojaa koronalta eikä muiltakaan pöpöiltä. Sen sijaan maski vaikeuttaa hapensaantia ja siitä irtoaa hengitykseen haitallisia ainesosia.

    • Anonyymi

      Etäisyys ja käsien desinfiointi auttaa maskin ohella edelleenkin. Ota nyt vain järki käteen!

    • Anonyymi

      Aina ottaa päähän kun näkee tuon aloituksen. Jos mulla on joku influenssa tai korona niin ei hän varmaan halua että tartutan sen häneen. Siksi käytän maskia. Omat yskimisen jäävät maskin sisään, eivätkä lennä toisia päin. Aion käyttää maskia niin kauan kuin on koronaa tai jos olen flunssassa.

    • Anonyymi

      kyrväsyyliä.kukaan ei tervehdi vaan mennään minä itse ja sisäsiittoisuus

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2540
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      891
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      829
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe