Jos sait Pfizer-rokotteesta Myocarditiksen, et voi ottaa enää uusia rokotteita

Anonyymi

Tämä on selvää tekstiä HUS:in erikoislääkäri Lasse Lehtoselta. Noin joka yksi 6000:sta Pfizer-rokotteella rokotetuista saa Myocarditis tai Pericarditis nimisiä vaarallisia sydänlihaksen tulehdusoireita.

Jos kaikki suomaliset rokotetaan, on heitä noin 1000 henkilöä. Nämä henkilöt eivät voi enää ottaa uutta mRNA-koronarokotetta, koska riski heidän osaltaan tulehduyksen uusimisesta on liian korkea.

Heidän ainoa vaihtoehtonsa jatkossa on ottaa Astra-Zenecan rokotteita, joita toisaalta ei ole 6 kuukauteen enää suositeltu kellekään suomalaiselle.

4

74

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lehtonen latasi RNA-rokotteiden epäilijöille, että he ovat salaliittolaisten Viides kolonna. Heidän toimintansa tulisi estää, ja suunnilleen pakolla rokottaa kaikki.
      https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/lasselehtonen/rokottamattomien-viides-kolonna/

      Kuitenkin Lehtonen ohimennen paljasti, että sydänlihastulehdyuksen saaneita suomalaisia ei voidakaan enää uusintarokottaa samalla RNA-rokotteella. Ei, vaikka niiden pitäisi olla täysin turvallisia rokotteita, ihan kaikille.

    • Anonyymi

      Rotevammat on rikkautta😂🤣

    • Anonyymi

      Määrätäänkö sitä Astra-Zenecaa sitten kaikille noilel 1000:lle suomalaiselle, joilla ei enää uskalleta antaa toista annosta RNA-rokotetta? Astra kuulemma aiheutti verenhyytymiä, ja siksihän sen käyttö lopetettiin Suomessa.

      Mutta jos haluaa saada virallisen EU-alueen rokotepassin, niin Astra-Zeneca rokote on silloin pakosti piikkinä otettava.

    • Anonyymi

      Nuo tulehdukset eivät ole erityisen vaarallisia ja rokotteen aiheuttamat tapaukset ovat olleet lieviä.

      Lisäksi ne eivät estä uusia rokotuksia, mutta jos sellaisen saa mRNA-rokotteesta, pitää miettiä jotain toista rokotetta seuraavalla kerralla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1104
    2. 69
      1044
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      974
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      905
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      704
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      33
      697
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      590
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      537
    Aihe