lentäminen halpenee.sähköllä lentokone lentää eurolla.polttomoottorikone vie samalla matkalla näillä hinnoilla 70euroa 20 senttiä rahaa.nyt on oikea aika poistaa saastuttavat koneet ja hankkiä sähkölentokoneet.sähkölentokoneilla voidaan operoida kaikille lentokentille.nyt sdp herätys ja saastuttaminen loppuu lentokoneilla.terveisin.sdp kansanedustaja.helsinki.
sähkölentokoneet tulee suomeen.
Anonyymi
582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja mitähän seuraavaksi?
Mielenterveys potilas taas asialla. Valehtelit itse jotta teillä oli kaksi sähköauton. Eikä niillä tehnyt mitään. Joten miksi sähkölentokone toimisi?
Juu ja Helsinki-Jyväskylä - välillä on pysähdyttävä lataamaan Lahdessa. Pari tunti akut täyteen.
Mitäs sähkökatkon sattuessa? Tai jos Finnairin taloudenhoitaja on unohtanut maksaa sähkölaskun ja sähköt katkaistaan Äkäslompolon kohdilla?
Millai sitte alas päästään ilman sähköö?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/885acb2b-fe12-4d27-9b3c-0c4b433bccb1
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/11121 Koko jengi voisi tähän osallistua. Muuten on kovempaa sähkön hinnan nousua ja lennon vähyyttä.