Maksaako maksun peruminen? Nordea

Eihän Nordea veloita, jos poistaa/peruu maksun, jonka eräpäivä on muutaman päivän päässä?
3196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei maksa pankille, mutta ilmoita asia maksun saajan kanssa. Katteettoman maksunkaan tila ei maksa kun annat katteen ja hoidat maksun ennen kuin pankki tekee huomautuksen.

Äänestä
  • Joo poistin maksun ja tein uuden. Mietin, että jos tuostakin pankki veloittaa jotain piilokuluja?

    Olisihan sitä nykyistäkin pystynyt muokkaamaan, mutta en huomannut...

    Äänestä

Ennen eräpäivää voi muokata. Ei eräpäivänä tai sen jälkeen. Mutta eräpäivänä voit lisätä katetta ja laittaa maksun maksuun, et poistaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eihän Nordea veloita, jos poistaa/peruu maksun, jonka eräpäivä on muutaman päivän päässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu