Koronan aiheuttama sairaus iskee nyt huippunopeasti rajoitusten poistuessa.Riskialueena on Suomessa tässä järjestyksessä: Pohjoispohjanmaa, Keskipohjanmaa ja Eteläpohjanmaa. Näillä alueilla on tähän saakka sairautta ollut vähän ja Raamattuvyöhykkeen johdosta rokotuskattavuus on koko maan heikoin. Jos joku ei tätä usko, niin katsokoot esimerkkejä vaikkapa muista Euroopan maista.
https://www.verkkouutiset.fi/asko-jarvinen-vaatii-arvokeskustelua-rokottamattomista/#ca22eccb
Rokottamattomille tiedoksi
6
92
Vastaukset
- Anonyymi
Rokotusvastaisten alueitten käyttövoimana ovat kepulaisuus ja kepulaisuuteen liittyvä lestadiolaisuus. Näitten kolmen levinnäisyyskartoista näkee sen mikä on lähitulevaisuudessa trendi.
- Anonyymi
Nyt se on sanottu ääneen. Tarkoittaa sitä, että rokottamatttomat on sairastuttettava tarpeellisin suojan aikaansaamiseksi. Jokaisen oma valinta kuululemma kun on otta joko rokote, tai hannnia rokotteen kaltainen suoja sairastumisen kautta.
https://www.verkkouutiset.fi/ylilaakari-tyrmaa-koronajarrun-rokotettua-vaestoa-on-niin-paljon/#ca22eccb - Anonyymi
Taitaa nyt olla niin päi jotta. EP-llä ei ole otettu Hilseily piikkiä ja tauti taittuu Flunssan tavoin. Maat joissa oltiin erellä rokotuksissa räjähtävät nyt punaisiksi. Ausrtalia on jo Tyrannian valassa. Rokote on yli 40v vanhaa sota tekniikkaa joka lannistaa heikentämällä vastustajan.
- Anonyymi
Rokote vastaisena minä kään en myrkky piikkiin Tartu ja tauti oire on pysynyt kanssa joukkon vitsa uksena. Vaikka tästä informaatio Kirjoituksesta ei seteli dahaa paljoa makseta kaan siti kirjoitin jo 5v tätä dokote vasta argumentti kirjoitusta moniin media Välineisiin.
- Anonyymi
kapulaa rattaisiin hallituksen kansanmurha piikille
Ei koronapassia työpaikoille
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/9240 - Anonyymi
Raamattuvyöhykkeellä eletään menneisyyden aikaa, ei tätä päivää, eikä tulevaisuutta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218676Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307927Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105518Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825159Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294989Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373487- 1253204
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353096Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853089Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252690