Koronan aiheuttama sairaus iskee nyt huippunopeasti rajoitusten poistuessa.Riskialueena on Suomessa tässä järjestyksessä: Pohjoispohjanmaa, Keskipohjanmaa ja Eteläpohjanmaa. Näillä alueilla on tähän saakka sairautta ollut vähän ja Raamattuvyöhykkeen johdosta rokotuskattavuus on koko maan heikoin. Jos joku ei tätä usko, niin katsokoot esimerkkejä vaikkapa muista Euroopan maista.
https://www.verkkouutiset.fi/asko-jarvinen-vaatii-arvokeskustelua-rokottamattomista/#ca22eccb
Rokottamattomille tiedoksi
6
87
Vastaukset
- Anonyymi
Rokotusvastaisten alueitten käyttövoimana ovat kepulaisuus ja kepulaisuuteen liittyvä lestadiolaisuus. Näitten kolmen levinnäisyyskartoista näkee sen mikä on lähitulevaisuudessa trendi.
- Anonyymi
Nyt se on sanottu ääneen. Tarkoittaa sitä, että rokottamatttomat on sairastuttettava tarpeellisin suojan aikaansaamiseksi. Jokaisen oma valinta kuululemma kun on otta joko rokote, tai hannnia rokotteen kaltainen suoja sairastumisen kautta.
https://www.verkkouutiset.fi/ylilaakari-tyrmaa-koronajarrun-rokotettua-vaestoa-on-niin-paljon/#ca22eccb - Anonyymi
Taitaa nyt olla niin päi jotta. EP-llä ei ole otettu Hilseily piikkiä ja tauti taittuu Flunssan tavoin. Maat joissa oltiin erellä rokotuksissa räjähtävät nyt punaisiksi. Ausrtalia on jo Tyrannian valassa. Rokote on yli 40v vanhaa sota tekniikkaa joka lannistaa heikentämällä vastustajan.
- Anonyymi
Rokote vastaisena minä kään en myrkky piikkiin Tartu ja tauti oire on pysynyt kanssa joukkon vitsa uksena. Vaikka tästä informaatio Kirjoituksesta ei seteli dahaa paljoa makseta kaan siti kirjoitin jo 5v tätä dokote vasta argumentti kirjoitusta moniin media Välineisiin.
- Anonyymi
kapulaa rattaisiin hallituksen kansanmurha piikille
Ei koronapassia työpaikoille
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/9240 - Anonyymi
Raamattuvyöhykkeellä eletään menneisyyden aikaa, ei tätä päivää, eikä tulevaisuutta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1414643SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763855Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.712529SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2271972Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1191820Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2471166Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49815- 62766
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20746Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6725