Mites te muut, jäättekö kaatuvaan suomeen huonolla liksalla?
Koulutan itseni lääkäriksi ulkomaille...
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tarvitse kouluttautua, on ominaisuus joka kantaa.
- Anonyymi
Et sitten Suomessa päässyt lääkikseen, menet jonkun vinku-intian yliopistoon?
- Anonyymi
Kävisit nyt ensin sen peruskoulun loppuun.
- Anonyymi
Kaikki viherpunikit haluaa kiduttaa itseään ja jäädä minipalkalle koska se on heidän aate. Jos äänesti jotain muuta niin saa jotain muuta.
- Anonyymi
Mille minimipalkalle, kela maksaa, ei ikinä työtä.
- Anonyymi
Aloittajalle: heippa!!!!
- Anonyymi
Sulle heippa. Aloittajan kaltaisia me tarvitaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sulle heippa. Aloittajan kaltaisia me tarvitaan.
Mihn me tarvitaan niitä, jotka meidän veronmaksajien piikkiin käytännössä ilmaiseksi kouluttautuvat Suomessa lääkäriksi ja sitten kun tulisi heidän vuoronsa maksaa veroina takaisin saamastaan ilmaiskoulutuksesta veroja ja jotta samat edut olisi mahdollista seuraavallekin sukupolvelle, muuttava muualle veroja maksamaan?
Emme mihinkään.
- Anonyymi
Suomalaisella lääkärikoulutuksella ei pärjää missään.
Mene konnakouluun. - Anonyymi
Täällä on ollut tapana muistutella siitä kuinka huono maa Suomi on ja kuinka täältä kannattaa muuttaa muualle.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16795905/viisaat-vanhemmat-kehottavat-nuoria-poistumaan-jo-suomesta
Näitä aloituksia tulee tasaisin välein. Koskaan kukaan ei kuitenkaan pysty kertomaan minne täältä kannattaisi ja myös oikeasti voisi muuttaa ellei satu olemaan todella lahjakas nuori tai oikeasti rikas. Taviksille ei maahanmuutto ole realistinen mahdollisuus. - Anonyymi
Ajattelin alkaa palkkatappajaksi. Hyvin maksavia asiakkaita varmaan riittää ja sellaisia elukoita ihmisen hahmossa, joiden päivien päättämien tuntuu kuin nitistäisi torakan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä851742Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721615Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1711321- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66883Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838