Hälyttävää tietoa Pfizerin koronarokotteesta: Rokotettujen vasta-aineet laskevat jopa kahdessa kuukaudessa - MTVuutiset.fi
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/halyttavaa-tietoa-pfizerin-koronarokotteesta-rokotettujen-vasta-aineet-laskevat-jopa-kahdessa-kuukaudessa/8255330
"Tuoreen tutkimuksen mukaan Pfizer BionTechin koronarokotteen aikaansaama vasta-aineiden määrä laskee merkittävästi vain kuukausien kuluttua rokottamisesta. Israelissa ja Qatarissa tehdystä tutkimuksesta uutisoi muun muassa CNN.
Tutkimuksen mukaan vasta-aineiden laskua oli havaittavissa vain kahden kuukauden kuluttua rokottamisesta.
Pfizerin ja BionTechin BNT162b2 -rokotteen kohdalla puhutaan nopeasta ja merkittävästä vasta-aineiden tason laskusta vain kuukausien kuluessa rokottamisesta, jolloin suojateho laskee noin 20 prosenttiin.
Tutkijoiden mukaan myös molemmat rokoteannokset saaneiden henkilöiden tulee noudattaa varotoimia tiukasti."
Ruotsalaistutkimus kertoi samaa viime viikolla, teho 7 kuukauden jälkeen 15%. Aiemmin Israelilaistutkimus kertoi laskusta 16%:iin vain 5-6 kuukaudessa.
Rokotepassilla juoksut on juostu jo ennen rokotepassin voimaantuloa, ja hyvä niin sillä passi olisi lisännyt tuplarokotettujen tartuntojen levittämisen ja sairastumisien määrää jo paljon nykyisestäkin, vaikka tautitilanne on muutenkin pahentunut syksyn edetessä.
Uutta tietoa Pfizerin koronarokotteesta: Rokotettujen vasta-aineet laskevat jopa kahdessa kuukaudess
4
55
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se tartunta tulee vaikka olet rokotettu, Yhdysvaltain CDC:n, Islannin, Israelin, Britannian, Gibralttarin, Seychellien jne. data kertoo että tuplarokotettujen tartunnat 60-75% tartunnoista, eli vastaavat rokotuskattavuutta. Eihän tämä rokote estä tartuntaa, vaan jonkin verran ja jonkin aikaa vakavaa tautimuotoa. Mutta vain jonkin aikaa, sillä eihän muuten uutta tehosteannosta edes tarvittaisi.
Tästä syystä uutisessa luki:
"Tutkijoiden mukaan myös molemmat rokoteannokset saaneiden henkilöiden tulee noudattaa varotoimia tiukasti." - Anonyymi
Eikös vähän yli vuosi sitten uutisoitu taudin jo kertaalleen sairastaneiden uudelleen sairastumisista, kun vasta-ainetasot laskivat niin nopeasti. Jos itse taudissakin vasta-aineet laskevat nopeasti, niin aika loogista on, että näin käy rokotetuillekin vielä nopeammin.
- Anonyymi
Jollain kova pula rahasta.
- Anonyymi
No eihän nämä influenssarokotteetkaan koskaan mitään lääketieteen riemuvoittoja varsinaisesti ole olleet. Nytkin vanhempia ihmisiä kehotettiin varta vasten ajoittamaan rokotteensa juuri sen pahimman influenssakauden alle, jotta se rokotteen antama aika heikko suoja olisi edes se paras mahdollinen.
Taas tuossa jutussa sotketaan tuhkarokon kaltaiseen, se tuhkarokon aiheuttaja pysynyt lähestulkoon samana jo monta vuosikymmentä. Vertaillaan täysin väärään tautiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938108
- 403912
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241380
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html331224Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311109Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia12980Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797