Milloin hallitus eroaa??

Anonyymi

Ymmärtääkö se erota? Marin ei ole kyennyt myöntämään olleensa koskaan väärässä.
Rokotehaitat/vammat/ kuolemat alkavat jo kertakaikkiaan olla liikaa.
Onko tämä tietoista kansanmurhaa?
Tästä blogista voisi näin päätellä.
https://www.sannamarin.net/blogi/2010/08/10/34342/?page2

18

143

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei nuo vielä mitään, mutta vihreiden otto hallitukseen tulee kaatamaan sen. Näin on käynyt ennenkin.

      • Anonyymi

        Marinin hallitus (joss asiis Vihreät ovat olleet alusta saakka) täyttää kohtapuoliin 2 vuotta. Jos tämän palstan perspölöjä olisi uskominen, olisi tuon hallituksen pitänyt hajota jo noin 2 vuotta sitten.


      • Anonyymi

        Vhreät ovat olleet mukana kuudessa eri hallituksessa. Niistä neljä mahtuu Suomen pitkäikäisimpien hallitusten top-kymppiin, jonne hyvin todennäköisesti yltää myös Marinin hallitus.


    • Anonyymi

      Miljoonittain suomalaisia on jo kuollut hallituksen jakelemaan natsirokotepiikkiin.

      Uutisia persuplaneetalta.

      • Anonyymi

        🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Veikkaan 06/2023.

    • Anonyymi

      Hallituksen tekosia:
      - Pieneläkkeiden korotus jolloin yli 600 000 suomalaisen eläke nousi,
      - aktiivimallin purku,
      - Kiky-sopimukset purussa liki kaikilta aloilta,
      - tukien indeksikorotusten jäädytysten poisto,
      - subjektiivisen päivähoito-oikeuden palautus,
      - perhevapaauudistus,
      - hoitajamitoitus josta ensi alkuun poistettiin määritelmästä kerrossiivoojat yms. henkilökunta,
      - oppivelvollisuuden laajentaminen,
      - yritystukien leikkaus,
      - teollisuuden sähköveron alennus,
      - kotimaisen teollisuuden tukeminen ilmastoratkaisuissa,
      - kuntien valtiotukien jäädytyksen poisto, tilalle 674 miljoonan lisämääräraha, jota kasvatettiin 1,4miljardilla
      - teidenhoitomäärärahoja on aiempien jäädytysten jälkeen taas lisätty, yms.
      - Bernerin taksiuudistus korjattu
      - yms yms

    • Anonyymi

      Sosiaalisessa mediassa leviää rajuja väitteitä koronarokotteiden haitoista. Lähteeksi on usein mainittu Lääkealan turvallisuus- ja kehittämiskeskus Fimea.
      Fimean sivuilla toden totta lukee, että vakavia haittavaikutuksia on raportoitu jo lähes 1 900 ja rokotuksen jälkeisiä kuolemiakin 100. Kuinka moni näistä 100 kuolleesta on kuollut koronavirusrokotteeseen, lääketurvallisuusyksikön päällikkö Liisa Näveri Fimeasta?
      – Tällä hetkellä meillä on kaiken kaikkiaan vain yksi ainoa tapaus, jossa katsotaan, että kuolema on johtunut rokotteen aiheuttamasta haitasta. Kyseessä on se, joka aiemminkin on nostettu julkisuuteen eli AstraZenecan rokotteen jälkeen tapahtunut erittäin harvinainen hyytymishäiriö.
      Fimean sivujen mukaan noin kolmasosalla potilaista ei kuitenkin voida poissulkea mahdollisuutta, että koronarokotteesta tulleet oireet ovat voineet jouduttaa valmiiksi hauraan henkilön kuolemaa. Esimerkiksi hyvin iäkkäällä, perussairaalla ihmisellä rokotteen aiheuttama kuume tai pahoinvointi on voinut heikentää yleisvointia niin, että ihminen on menehtynyt nopeammin kuin ilman sitä.
      NÄVERI PITÄÄ hyvin valitettavana, että Fimean tilastojen perusteella väitetään sadan suomalaisen kuolleen koronarokotukseen.
      – Kaiken käytettävissä olevan tiedon perusteella rokote ei ensinnäkään ole aiheuttanut kaikkien näiden ihmisten kuolemaa, vaan näin oletetaan käyneen vain yhden kohdalla. Toisekseen rokotteesta on valtavan paljon hyötyä ja se on varmasti vähentänyt tautitaakkaa ja pelastanut ihmishenkiä.
      https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/4241499?fbclid=IwAR2cWU0SPNAIqkfbPtUHM8RaeecDzNvvmpHWoQEnwIR7vWYgoypOf5lvdWc

    • Anonyymi

      Perskokkareitten raivo selvästi yltyy kun Marinin hallitus mennä porskuttaa erittäin vahvassa myötätuulessa talous kasvaa,työllisyys kohenee ja nämä kaikki ilman duunareitten äärimmäistä kyykyttämistä kuten teki edellinen perskeko hallitus.

    • Anonyymi

      Lesta-Jussi Sipilän porvari hallitus pitää saada vastuuseen teoistaan!
      Valtakunnan oikeuteen!
      TOIVAT MAAHAN MAMUJA yli 100000!!!!!!!!!!

    • Anonyymi

      Porvarit valehtelee ja itkee!

    • Anonyymi

      Sanna Marinin vasemmisto hallitus porskuttaa ja porvarit valehtelee!

    • Anonyymi

      Sanna Marin on ylivoimaisesti Suomen suosituin poliitikko!

      • Anonyymi

        Keniassa vai😂🤣


    • Anonyymi

      Miksi se pitäisi erota? Ei syyksi riitä se että Suomestakin löytyy kourallinen foliohattuilevia salaliittopersuja.

    • Anonyymi

      Suomen Tasavallan hallitus ei ole mikään Rajamäen persuhallitus. Suomen Tasavallan hallitus on perustuslain mukaisesti Eduskunnan työrukkanen sekä vain yksin Eduskunnalle vastuussa.

      Persujen venäjämielinen nuoleskelupolitiikka on epäisänmaallista haittapolitiikkaa. Ei maan asioita tällä tavoin hoideta kuten persut ovat ajatelleet asioita hoidettavan. Tasavallan hallitus nauttii Eduskunnan luottamusta eikä mitää Moskovan Kremlin lahjusrahoilla ostettavaa persupolitiikkaa !

      Nahkurin orsilla tavataan silloin kun persut myyvät Suomen Venäjälle ! Samppeeri sentään. Mitä siellä Suomen vastarintaliikkeen pöljäysmahassa on meneillään kun Suomen tasavallan laillista hallitusta olette kaatamassa ? Hyi olkoon ettettekö ees ymmärä hävetä yhtään.

      Gihhih-hih kun tuli röyheän rouheaa kirjoitusta. Koittakaa persut laittaa parempaa öyhöyttyä.

    • Anonyymi

      Milloin nuo narsistit on omia virheitään myöntäneet ? Syy on aina muissa.

    • Anonyymi

      gdsgdsgdstret

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4453
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3208
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2884
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2677
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2529
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2467
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      14
      2376
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2275
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2055
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe