Milloin hallitus eroaa??

Anonyymi

Ymmärtääkö se erota? Marin ei ole kyennyt myöntämään olleensa koskaan väärässä.
Rokotehaitat/vammat/ kuolemat alkavat jo kertakaikkiaan olla liikaa.
Onko tämä tietoista kansanmurhaa?
Tästä blogista voisi näin päätellä.
https://www.sannamarin.net/blogi/2010/08/10/34342/?page2

18

192

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei nuo vielä mitään, mutta vihreiden otto hallitukseen tulee kaatamaan sen. Näin on käynyt ennenkin.

      • Anonyymi

        Marinin hallitus (joss asiis Vihreät ovat olleet alusta saakka) täyttää kohtapuoliin 2 vuotta. Jos tämän palstan perspölöjä olisi uskominen, olisi tuon hallituksen pitänyt hajota jo noin 2 vuotta sitten.


      • Anonyymi

        Vhreät ovat olleet mukana kuudessa eri hallituksessa. Niistä neljä mahtuu Suomen pitkäikäisimpien hallitusten top-kymppiin, jonne hyvin todennäköisesti yltää myös Marinin hallitus.


    • Anonyymi

      Miljoonittain suomalaisia on jo kuollut hallituksen jakelemaan natsirokotepiikkiin.

      Uutisia persuplaneetalta.

      • Anonyymi

        🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Veikkaan 06/2023.

    • Anonyymi

      Hallituksen tekosia:
      - Pieneläkkeiden korotus jolloin yli 600 000 suomalaisen eläke nousi,
      - aktiivimallin purku,
      - Kiky-sopimukset purussa liki kaikilta aloilta,
      - tukien indeksikorotusten jäädytysten poisto,
      - subjektiivisen päivähoito-oikeuden palautus,
      - perhevapaauudistus,
      - hoitajamitoitus josta ensi alkuun poistettiin määritelmästä kerrossiivoojat yms. henkilökunta,
      - oppivelvollisuuden laajentaminen,
      - yritystukien leikkaus,
      - teollisuuden sähköveron alennus,
      - kotimaisen teollisuuden tukeminen ilmastoratkaisuissa,
      - kuntien valtiotukien jäädytyksen poisto, tilalle 674 miljoonan lisämääräraha, jota kasvatettiin 1,4miljardilla
      - teidenhoitomäärärahoja on aiempien jäädytysten jälkeen taas lisätty, yms.
      - Bernerin taksiuudistus korjattu
      - yms yms

    • Anonyymi

      Sosiaalisessa mediassa leviää rajuja väitteitä koronarokotteiden haitoista. Lähteeksi on usein mainittu Lääkealan turvallisuus- ja kehittämiskeskus Fimea.
      Fimean sivuilla toden totta lukee, että vakavia haittavaikutuksia on raportoitu jo lähes 1 900 ja rokotuksen jälkeisiä kuolemiakin 100. Kuinka moni näistä 100 kuolleesta on kuollut koronavirusrokotteeseen, lääketurvallisuusyksikön päällikkö Liisa Näveri Fimeasta?
      – Tällä hetkellä meillä on kaiken kaikkiaan vain yksi ainoa tapaus, jossa katsotaan, että kuolema on johtunut rokotteen aiheuttamasta haitasta. Kyseessä on se, joka aiemminkin on nostettu julkisuuteen eli AstraZenecan rokotteen jälkeen tapahtunut erittäin harvinainen hyytymishäiriö.
      Fimean sivujen mukaan noin kolmasosalla potilaista ei kuitenkin voida poissulkea mahdollisuutta, että koronarokotteesta tulleet oireet ovat voineet jouduttaa valmiiksi hauraan henkilön kuolemaa. Esimerkiksi hyvin iäkkäällä, perussairaalla ihmisellä rokotteen aiheuttama kuume tai pahoinvointi on voinut heikentää yleisvointia niin, että ihminen on menehtynyt nopeammin kuin ilman sitä.
      NÄVERI PITÄÄ hyvin valitettavana, että Fimean tilastojen perusteella väitetään sadan suomalaisen kuolleen koronarokotukseen.
      – Kaiken käytettävissä olevan tiedon perusteella rokote ei ensinnäkään ole aiheuttanut kaikkien näiden ihmisten kuolemaa, vaan näin oletetaan käyneen vain yhden kohdalla. Toisekseen rokotteesta on valtavan paljon hyötyä ja se on varmasti vähentänyt tautitaakkaa ja pelastanut ihmishenkiä.
      https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/4241499?fbclid=IwAR2cWU0SPNAIqkfbPtUHM8RaeecDzNvvmpHWoQEnwIR7vWYgoypOf5lvdWc

    • Anonyymi

      Perskokkareitten raivo selvästi yltyy kun Marinin hallitus mennä porskuttaa erittäin vahvassa myötätuulessa talous kasvaa,työllisyys kohenee ja nämä kaikki ilman duunareitten äärimmäistä kyykyttämistä kuten teki edellinen perskeko hallitus.

    • Anonyymi

      Lesta-Jussi Sipilän porvari hallitus pitää saada vastuuseen teoistaan!
      Valtakunnan oikeuteen!
      TOIVAT MAAHAN MAMUJA yli 100000!!!!!!!!!!

    • Anonyymi

      Porvarit valehtelee ja itkee!

    • Anonyymi

      Sanna Marinin vasemmisto hallitus porskuttaa ja porvarit valehtelee!

    • Anonyymi

      Sanna Marin on ylivoimaisesti Suomen suosituin poliitikko!

      • Anonyymi

        Keniassa vai😂🤣


    • Anonyymi

      Miksi se pitäisi erota? Ei syyksi riitä se että Suomestakin löytyy kourallinen foliohattuilevia salaliittopersuja.

    • Anonyymi

      Suomen Tasavallan hallitus ei ole mikään Rajamäen persuhallitus. Suomen Tasavallan hallitus on perustuslain mukaisesti Eduskunnan työrukkanen sekä vain yksin Eduskunnalle vastuussa.

      Persujen venäjämielinen nuoleskelupolitiikka on epäisänmaallista haittapolitiikkaa. Ei maan asioita tällä tavoin hoideta kuten persut ovat ajatelleet asioita hoidettavan. Tasavallan hallitus nauttii Eduskunnan luottamusta eikä mitää Moskovan Kremlin lahjusrahoilla ostettavaa persupolitiikkaa !

      Nahkurin orsilla tavataan silloin kun persut myyvät Suomen Venäjälle ! Samppeeri sentään. Mitä siellä Suomen vastarintaliikkeen pöljäysmahassa on meneillään kun Suomen tasavallan laillista hallitusta olette kaatamassa ? Hyi olkoon ettettekö ees ymmärä hävetä yhtään.

      Gihhih-hih kun tuli röyheän rouheaa kirjoitusta. Koittakaa persut laittaa parempaa öyhöyttyä.

    • Anonyymi

      Milloin nuo narsistit on omia virheitään myöntäneet ? Syy on aina muissa.

    • Anonyymi

      gdsgdsgdstret

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      212
      2101
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      49
      1257
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1137
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      986
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      881
    6. 71
      813
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      792
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      348
      707
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      36
      695
    Aihe