Tervemenoa putkaan
maksaakohan näitä pelleilyjä kukkaa?
Vastaukset 6
- Anonyymi
On kyllä melkoista touhua, että tuollainen toiminta saa jatkua. Poliisi joutuu kantelemaan noita reppanoita, kun eivät itse jaksa kävellä. Ei ole järkeenkäypää, että poliisia työllistävät tuollaiset jutut. Poliiseille olisi ihan tehdä niitä juttuja, jotka vaativat heidän toimenpiteitään. Ei kakaralauman paimentamista!
- Anonyymi
Näin paljon Elokapinan mielenosoituksiin puuttuminen maksaa veronmaksajille
Poliisihallituksen työntekijä laski Iltalehden pyynnöstä, mitä mielenosoitusten kaitseminen maksaa
" Elokapina tukkii liikenteen, koska ilmasto lämpenee, eikä Suomi tee liikkeen mielestä tarpeeksi.
Poliisi poistaa mielenosoittajat.
Veronmaksaja maksaa.
Kun poliisi puuttuu yhden päivän ajan mielenosoitukseen, josta se kantaa säilöön toistasataa mielenosoittajaa liikennettä tukkimasta, on lasku veronmaksajille 84 000 euroa.
Näin laskee poliisihallituksen poliisitarkastaja Konsta Arvelin Iltalehden pyynnöstä.
– Henkilöstökulut ylitöineen 45 000 euroa. Vapautensa menettäneiden käsittely 25 000 euroa. Rikosasioiden esitutkinta 9 000 euroa. Muut materiaalikulut, kuten bussit ja huolto 5 000 euroa, hän ynnää."
iltalehti.fi/kotimaa/a/69f20689-c9e7-42c1-96c8-72461d97935a - Anonyymi
sinä veronmaksajana maksat, nämä hörhöthän eivät mitään maksa, koska eivät ikinä ole eivät tule töitä tekemään.
- Anonyymi
Laskut häiriön aiheuttajille, ja jos eivät maksa, niin ulosottoon vaan. Luottotiedot pois ja tuomiot päälle.
Sen pitäisi olla päivänselvää tekstiä.
- Anonyymi
Ei kannata antaa huomioita tuollaisille.
- Anonyymi
Näitä pitäisi "unohtaa" putkaan pariksi viikoksi.
Sitten voisi laskuttaa majoituksesta hotellitaksan mukaan esim. 300e/vrk
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1331632
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2031036Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.161707Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.237565- 31520
- 187509
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut11474- 186472
- 41436
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18423