Koulukyytiinkään ei voi laittaa lastaan

suomessa enää...koskaan ei tiedä milloin lapsi kuolee.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun on se kilpailutus lasten turvallisuuttaostettaessa. Halvalla ei hyvää.saa se pitäisi jo uskoa. Sokean ja kuuron kuskin saa varmaan tosi edullisesti.
Annetaan sitten autoksi vanha rämä niin ei väliä vaikka kolaroi.

Äänestä

Ollaanko täällä tyytymättömiä markkinatalouteen, jonka Herra on antanut lapsilleen iloksi ja menestykseksi? Ettekö tiedä, että markkinatalouden vastustaminen on syntistä punaista kommunismia ja Herranvastaisuutta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

suomessa enää...koskaan ei tiedä milloin lapsi kuolee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu