"Iiris Suomela sai ilmastoherätyksen jo alakoulussa ja opiskeli nuorena brittiläisessä sisäoppilaitoksessa: ”Se oli opettavaista aikaa” – Näin hän vastaa kuuteen tiukkaan kysymykseen
Vihreiden puheenjohtajaa sijaistava tamperelainen Iiris Suomela, 27, ei haikaile sisäministerin salkun perään. Hän katsoo, että aluevaalit vaativat kentän kiertämistä. Harva tietää, että nuori kansanedustaja on aikanaan voittanut SM-mitalin kilpaurheilussa."
Iiris oli jo nuorena reipas tyttö.
13
110
Vastaukset
- Anonyymi
"Pornoiiris" on tunnettu ja tunnustettu monella taholla myös kaikesta sukupuoli asioihin liittyvästä toiminnastaan, ja kertoo kyllä auliisti omat lukemattomat kokemuksensa siltä saralta. 🤭
- Anonyymi
Eli taas yksi eliitin edustaja lisää. Oikein sisäoppilaitoksessa. Ei ihme että kansa köyhtyy.
- Anonyymi
Voi kun kuulisi jonkun julkihenkilön sanovan tämän
Maailman johtajat, olekaa esimerkkejä ja tehkää rauha. Lopettakaa sotiminen ja takokaa aseet tuulimyllyiksi ilmastonmuutoksen vastaiseen taisteluun.
Ilmastonmuutosta toitotetaan maailman suurimpana uhkana! miksi suomikin hankii 60 hävittäjää joiden kustannukset on noin 40 miljardia?
Ei ole koko ilmastovouhotus lainkaan uskottavaa.- Anonyymi
Maailman armeijoiden yhteenlaskettu hiilijalanjälki on yksi suurimpia yhteen kokonaisuuteen liittyvä, ellei suurin.
- Anonyymi
Ei taida olla partiolainen, pylly likaantuu kun tulee sähkökatko?😭🤣😂
- Anonyymi
Mutta oliko biologinrn poika lapsena ja milloin alkoi muutosprosessi?
- Anonyymi
EN LUOTA TUOMMOSIIN MORAALITTOMIIN PIERUNVERTAA!
- Anonyymi
Ilmankos on niin sisäänlämpiävää sorttia tämä iiris.
- Anonyymi
Säälin Iiristä, jonka kunnianhimo on ajanut tehtävän, joka on pelkästään kokeneen poliittisen ihmisen paikka.
Iiris Suomelalla on yritystä, mutta joutuessaan keskustelemaan ilman käsikirjoitusta kokeneiden poliitikkojen kanssa, on IS kuin peruskoululainen aikuisten johtajien keskustelussa.
Vihreä puolueorganisaatio ei ole kyennyt kasvattamaan valtiomiehiä, jotka olisivat kyvykkäitä johtamaan edes puoluettaan saati toimimaan ministeritason tehtävissä.
Koska Presidentti nimittää nämä ministerit, eli viimeisiä vallankäytön tehtäviä liittyen pressan virkaan, niin syy siihen, että Suomessa on kouluttamattomia ja osaamattomia ihmisiä valittu ministerin tehtäviin on myös Presidentin, joka nimeää kumileimasimena epäpäteviä, kouluttamattomia ja osaamattomia poliittisia johtajia maamme hallintoon. - Anonyymi
Taas yksi vihreä eliitin kultalusikkalapsi, jolle yhteiskunnallinen vasemmistoideologian esiintuonti on työntekoa tärkeämpää.
- Anonyymi
Emma Karihan oli ja on vieläkin samanlainen. Ne on näitä lapsenapaljon kehuttuja ja rajattomia, jotka saavat kyllä sitä myöten narsistista itseluottamusta. mutta eivät kykene reflektoimaan . Kärsijänä on aina kansalainen. Politiikkohan ei ota mitään vastuuta mistään, eihän niillä ole edes omaatuntoa kuten normaalilla ihmisellä. Toinen juttu, miten asioista tietävä keskustelee sellaisen kanssa joka ei tiedä asioista? Eihän kukaan kykene laskeutumaan Iriksen tietämättömyyden tasolle.
- Anonyymi
Brittipimuja pidetään Euroopan kanamaisimpina ja tyhmimpinä, Iiris on kai saanut tartunnan sieltä.
- Anonyymi
Iiriksen reippaudesta ja monialaisesta humanismista, ihmisrakkaudesta ja -kunnioituksesta kertoo se, että hän on huolissaan mm. Petteri Orvolle siitä, että tämä sallii mm. kokkareiden Atte Kalevan vihapuheet.
Lisäksi persuista Iiris on huolissaan siitä, että persuja johti ihmisiä halveksiva Tähtiensodan paheksin näköinen valkea heteromies.
Iris oli myös murheissaan feministinä siitä, että hän oli Eduskunnassa kokenut seksuaalista häirintää. Kenties opposition taholta?
Tämän lisäksi Iiris on huolissaan ilmastosta ja elokapinallisten oikeuksista.
Omasta opiskelusta Iiris ei ole ollut huolissaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413898Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101655Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23811- 44784
- 67779