Iiris oli jo nuorena reipas tyttö.

Anonyymi

"Iiris Suomela sai ilmastoherätyksen jo alakoulussa ja opiskeli nuorena brittiläisessä sisäoppilaitoksessa: ”Se oli opettavaista aikaa” – Näin hän vastaa kuuteen tiukkaan kysymykseen
Vihreiden puheenjohtajaa sijaistava tamperelainen Iiris Suomela, 27, ei haikaile sisäministerin salkun perään. Hän katsoo, että aluevaalit vaativat kentän kiertämistä. Harva tietää, että nuori kansanedustaja on aikanaan voittanut SM-mitalin kilpaurheilussa."

13

101

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Pornoiiris" on tunnettu ja tunnustettu monella taholla myös kaikesta sukupuoli asioihin liittyvästä toiminnastaan, ja kertoo kyllä auliisti omat lukemattomat kokemuksensa siltä saralta. 🤭

    • Anonyymi

      Eli taas yksi eliitin edustaja lisää. Oikein sisäoppilaitoksessa. Ei ihme että kansa köyhtyy.

    • Anonyymi

      Voi kun kuulisi jonkun julkihenkilön sanovan tämän

      Maailman johtajat, olekaa esimerkkejä ja tehkää rauha. Lopettakaa sotiminen ja takokaa aseet tuulimyllyiksi ilmastonmuutoksen vastaiseen taisteluun.

      Ilmastonmuutosta toitotetaan maailman suurimpana uhkana! miksi suomikin hankii 60 hävittäjää joiden kustannukset on noin 40 miljardia?

      Ei ole koko ilmastovouhotus lainkaan uskottavaa.

      • Anonyymi

        Maailman armeijoiden yhteenlaskettu hiilijalanjälki on yksi suurimpia yhteen kokonaisuuteen liittyvä, ellei suurin.


    • Anonyymi

      Ei taida olla partiolainen, pylly likaantuu kun tulee sähkökatko?😭🤣😂

    • Anonyymi

      Mutta oliko biologinrn poika lapsena ja milloin alkoi muutosprosessi?

    • Anonyymi

      EN LUOTA TUOMMOSIIN MORAALITTOMIIN PIERUNVERTAA!

    • Anonyymi

      Ilmankos on niin sisäänlämpiävää sorttia tämä iiris.

    • Anonyymi

      Säälin Iiristä, jonka kunnianhimo on ajanut tehtävän, joka on pelkästään kokeneen poliittisen ihmisen paikka.
      Iiris Suomelalla on yritystä, mutta joutuessaan keskustelemaan ilman käsikirjoitusta kokeneiden poliitikkojen kanssa, on IS kuin peruskoululainen aikuisten johtajien keskustelussa.
      Vihreä puolueorganisaatio ei ole kyennyt kasvattamaan valtiomiehiä, jotka olisivat kyvykkäitä johtamaan edes puoluettaan saati toimimaan ministeritason tehtävissä.
      Koska Presidentti nimittää nämä ministerit, eli viimeisiä vallankäytön tehtäviä liittyen pressan virkaan, niin syy siihen, että Suomessa on kouluttamattomia ja osaamattomia ihmisiä valittu ministerin tehtäviin on myös Presidentin, joka nimeää kumileimasimena epäpäteviä, kouluttamattomia ja osaamattomia poliittisia johtajia maamme hallintoon.

    • Anonyymi

      Taas yksi vihreä eliitin kultalusikkalapsi, jolle yhteiskunnallinen vasemmistoideologian esiintuonti on työntekoa tärkeämpää.

    • Anonyymi

      Emma Karihan oli ja on vieläkin samanlainen. Ne on näitä lapsenapaljon kehuttuja ja rajattomia, jotka saavat kyllä sitä myöten narsistista itseluottamusta. mutta eivät kykene reflektoimaan . Kärsijänä on aina kansalainen. Politiikkohan ei ota mitään vastuuta mistään, eihän niillä ole edes omaatuntoa kuten normaalilla ihmisellä. Toinen juttu, miten asioista tietävä keskustelee sellaisen kanssa joka ei tiedä asioista? Eihän kukaan kykene laskeutumaan Iriksen tietämättömyyden tasolle.

    • Anonyymi

      Brittipimuja pidetään Euroopan kanamaisimpina ja tyhmimpinä, Iiris on kai saanut tartunnan sieltä.

    • Anonyymi

      Iiriksen reippaudesta ja monialaisesta humanismista, ihmisrakkaudesta ja -kunnioituksesta kertoo se, että hän on huolissaan mm. Petteri Orvolle siitä, että tämä sallii mm. kokkareiden Atte Kalevan vihapuheet.

      Lisäksi persuista Iiris on huolissaan siitä, että persuja johti ihmisiä halveksiva Tähtiensodan paheksin näköinen valkea heteromies.

      Iris oli myös murheissaan feministinä siitä, että hän oli Eduskunnassa kokenut seksuaalista häirintää. Kenties opposition taholta?

      Tämän lisäksi Iiris on huolissaan ilmastosta ja elokapinallisten oikeuksista.
      Omasta opiskelusta Iiris ei ole ollut huolissaan.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      342
      3994
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3610
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      5
      2332
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      112
      1714
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1668
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1359
    7. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      102
      999
    8. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      990
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      885
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      86
      801
    Aihe