Jos hallitus eläisi suu säkkiä myöten. Häviäisikkö punavihreät loiset ensimmäisenä?
MITÄ TAPAHTUISI?
4
72
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin saataisiin budjetti tasapainoon ja veroja voisi alentaa.
- Anonyymi
Valtionvelkojakin voisi lyhentää jos jokin niistä sattuisi erääntymään.
- Anonyymi
"Kyllä"!!!
- Anonyymi
Hallitus uskoo Paavo Arhinmäkeä, jonka mukaan valtion ottamaa velkaa ei tarvitse maksaa koskaan takaisin. Keskuspankit ´painavat uutta rahaa´ sitä mukaan kun sitä tarvitaan.
Saksan museoissa on seteleitä 1920 luvulta. Setelissä olisi voinut olla numeron perässä jopa 30 nollaa, mutta saksalaiset oliva ratkaisseet sen fiksusti. Setelissä oli päällekkäin kaksi numeroa. Alimmainen kertoi kuinka monta nollaa numeron jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli399351"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn353918Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.392544Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1262509Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1012497Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on271967Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait161645Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.331447- 711277
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1781142