Jälkiviisaiden Saarikivi: Vasemmistohallitus toteuttaa Sipilän keppimallin

Anonyymi

Saarikivi on Jälkiviisaiden fiksuinta päätä, ja arvosteli todella tätä tulevaa aktiivimallia. Siinä se vakituinen vasuriplösökin nikotteli.

Saarikivi sanoi myös sen, että silloin Sipilän mallista tuli kova itku. Mutta nyt kun käytännössä Marin tekee samanlailla, niin onkin ihan hiljaista.

Vasemmistolle ei voi kuin nauraa, niin pellesakkia ovat.

11

50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näinhän se on.

      • Anonyymi

        Kun Sanna antaa keppiä, se on niin ihanaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun Sanna antaa keppiä, se on niin ihanaa.

        Siitä toveri tykkää.


    • Anonyymi

      Vihervassurit on maskokisteja, hyväksyvät omiensa sorron!

      • Anonyymi

        Kyllin idiootteja.


      • Anonyymi

        Todella outoa.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mitä harvoin ohjelmaa katsonut, on Saarikivi kiinnittänyt huomion humaaniudella ja tuomalla esille oikeasti tärkeitä asioita. Tihrusilmä alkoi heti puolustelemaan Sipilää ja veronkiertoa, kun Saarikivi nosti tämän valtaisan yhteiskuntaa tuhoavan ongelman esiin Sipilä esimerkillä. Juuri näistä pitää puhua, ja nimillä. Sipilän kaltaiset veronkiertäjät ovat pahimpia yhteiskuntaa tuhoavia laillistettuja talousrikollisia.

    • Anonyymi

      Oikein, että arvosteli.

    • Anonyymi

      Saarikiveä on mukava kuunnella. Alkuaikojen PS vastaisuuskin ropissut hänestä.

    • Anonyymi

      Saarikivi puhui hyvin työttömien ja pienituloisten puolesta. Heitä vainotaan ja rokotetaan nykyhallituksen toimesta eniten.

      Totesi myös kuinka ökyrikkailla on verotus niin paljon kevyempää. Kuvottava Nalle Wahlrooskin oikein rehvastelee sillä kuinka vähän maksaa veroja.

      Onneksi on Supercell miljonäärien tapaisia, jotka maksavat kiltisti veronsa suomeen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      219
      3670
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      16
      3627
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      94
      2639
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      17
      2229
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      2199
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      1936
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      49
      1757
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      14
      1616
    9. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1601
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      86
      1245
    Aihe