Marin telkkarissa:

"Vain köyhät asuvat kuntien vuokrataloissa"....On meillä hieno Pääministeri....
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tyhmä se on kun saapas.

Äänestä
  • ,,, vasemman jalan saapas.
    Puhuisi köyhien asumisesta vasta sitten kun saa itse ostettua aamumuronsa, mokomakin sosiaalistipummi.

    Äänestä

Halvemmaksi omistuskämppä tulee kun kallis vuokrakämppä?🤦🤦🤦

Äänestä

Miten ihmeessä tuollaiset idiootit päätyvät hallitukseen? Juuri siksi, että ovat marionetteja?

Äänestä
  • Sauli Ninistö on samanlainen, ööö mies.
    Ööö sanalla aloittaa usein lauseensa.
    Ööö, toki.
    Ööö, niin tai ei.

    Äänestä

Median "lemmikkiaihe".....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Vain köyhät asuvat kuntien vuokrataloissa"....On meillä hieno Pääministeri....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu