Riki Sorsalta uusi levy

Anonyymi

Riki Sorsa on huhujen mukaan studiossa työstämässä uutta levyä. Tuskin maltan odottaa mitä mestari saa aikaiseksi!

6

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taivaan studiossa. Nämä maalliset studiot hän on jo jättänyt taakseen.

    • Kuunnelkaa Damian Axel paljon parempaa musaa..

      • Anonyymi

        Plääh, Riki paljon parempi kuin joku Axeli. Uusi levy taatusti kovaa kamaa!


    • Anonyymi

      Riki Sorsahan oli kova tekijhä kasariluvulla pop-hiteillään ja pop-painotteisilla levyillään. Meno meni ysäriluvulla eri suuntaan, mutten väitä että ysärin Sorsa ois huonoa, sillä kelvollista ,mut kasarina eli minusta lihavimpia vuosiaan ja minusta esim hänen albumeista desert of love, changing tunes ja kellot&peilit on kaikki kolome tosi mahtavia julkaisuja. Vuojen 89 roomanpunaista toimii myös tosi hyvin, mut on jääny turhan vähälle huomiolle Rikin levyistä ja tolla albumilla hän mm tulkitsee erään kuuluisan pop-laulajan (ulkomaalainen) biisiä joka käännettiin suomeksi nimellä mä ulvon kuuta ja muistaakseni tulkitsee myös sanne salomenssenin yhtä kuuluisa pop-helmeä joka käännettiin suomeksi nimellä tyttökulta elämä ei oo unelmaa(joka soi kiitettävästi kasarin lopulla ja ysärin alussa radiokanavilla ja mm äitini nauhoitti sen radiosta C-kasetille). Rikin hyvyys musamaailmassa perustuu laatuun kasariluvulla.

    • Kaikille tiedoksi, jotka luulee, että Rikiltä oikeesti tulee uusi levy, että mies on kuollut. Riki Sorsa (1952-2016). Saatte oottaa levyä ikuisesti.

    • Anonyymi

      Mitä mää jutut🤔! Riki laulee taivaan rannalla🌫🧡!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      89
      3732
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      191
      1470
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1400
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1080
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1020
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      325
      1005
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      45
      917
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      899
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      889
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      125
      862
    Aihe