Minulla on ollut pitkään hyvä keino lainata rahaa

Anonyymi

Myyn mitä nyt sattuu kotoolta löytymään. Esim telkkaria pleikkaria ymymym. Jengi hölmönä maksaa, kun pyydän vähän vähemmän. Sitten vajaan viikon päästä, kun olen lähettämässä tuotetta, sanon että se putosi maahan ja meni ihan osiksi. Luottotiedottomalle viidensadan laina niin että napsahti. Ei korkoja ei kuluja.

7

113

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No huhhuh

    • Anonyymi

      Olet valheen isä. Vanha vihtahousu. Pelsepuuppi

    • Anonyymi

      Ei ole ihme, ettei kukaan halua käydä kanssasi kauppaa

    • Anonyymi

      Tää on hyvä keino. Jos loppukuusta on ruoat loppu niin teen samaa. Joskus asemaani parantaakseni, lähetän jonkun paketin tuttuni osoitteeseen, ja se tulee niinsanotusti turmeltuneena takaisin 😃 parisataa että napsahti.

    • Anonyymi

      Harmi, ettei noissa netin kauppapaikoissa tarkisteta luottotietoja ja varoiteta luottotiedottomista. Tiedot on oleensä ihan syystä menneet. Loppukuusta ostetaan ruuat omalta tililtä, kuten alkukuussakin. Ei raha tunne kalenteria.

    • Anonyymi

      Ja sitten kun kusetat väärää tyyppiä niin sinulta saattaa mennä jotain rikki, esimerkiksi polvilumpio.

    • Anonyymi

      Mitä tuo auttaa? 500€ viikoksi hirveällä vaivalla. Mene töihin?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      40
      1380
    2. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      98
      1335
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      289
      1225
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1095
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      19
      1031
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      64
      1015
    7. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      1012
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1009
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      176
      868
    10. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      17
      833
    Aihe