Minulla on ollut pitkään hyvä keino lainata rahaa

Anonyymi

Myyn mitä nyt sattuu kotoolta löytymään. Esim telkkaria pleikkaria ymymym. Jengi hölmönä maksaa, kun pyydän vähän vähemmän. Sitten vajaan viikon päästä, kun olen lähettämässä tuotetta, sanon että se putosi maahan ja meni ihan osiksi. Luottotiedottomalle viidensadan laina niin että napsahti. Ei korkoja ei kuluja.

7

128

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No huhhuh

    • Anonyymi

      Olet valheen isä. Vanha vihtahousu. Pelsepuuppi

    • Anonyymi

      Ei ole ihme, ettei kukaan halua käydä kanssasi kauppaa

    • Anonyymi

      Tää on hyvä keino. Jos loppukuusta on ruoat loppu niin teen samaa. Joskus asemaani parantaakseni, lähetän jonkun paketin tuttuni osoitteeseen, ja se tulee niinsanotusti turmeltuneena takaisin 😃 parisataa että napsahti.

    • Anonyymi

      Harmi, ettei noissa netin kauppapaikoissa tarkisteta luottotietoja ja varoiteta luottotiedottomista. Tiedot on oleensä ihan syystä menneet. Loppukuusta ostetaan ruuat omalta tililtä, kuten alkukuussakin. Ei raha tunne kalenteria.

    • Anonyymi

      Ja sitten kun kusetat väärää tyyppiä niin sinulta saattaa mennä jotain rikki, esimerkiksi polvilumpio.

    • Anonyymi

      Mitä tuo auttaa? 500€ viikoksi hirveällä vaivalla. Mene töihin?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      282
      14567
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      73
      7363
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      212
      7194
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5206
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      122
      4951
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4756
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      104
      4576
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      36
      4506
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      82
      4216
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3988
    Aihe