Arvoisat lukijat,
Toivon että ottaisitte vähän uutta kulmaa kirjoituksiin Raamatussa.
Rakkaiden opetuslasten kirjoituksissa sanoin,että Johannes Kastaja oli Elias.
Sanoin myös olleeni jo aikojen alussa ja minuun suututtiin.
Liian vähän ajattelette,että on ruumis ja henki.Henki on kaiken perusta,puhun kuitenkin mieluummin sielusta.Sielu ei kuole ikinä.
Olen myös profeetta Mohammed.Kauan varmaan pitää vielä odottaa,että asia ymmärretään.Vaan sekin aika kyllä vielä tulee.
Isäni on henki ja henki on kaikessa,Tämä maapallo on yksi ja henki on kasveissa,eläimissä,hyönteisissä ja ihmisissä.Kaikki on yhtä.
Sen takia on hyvä rakastaa lähimmäistään.
Sielu ei vaella - sielu on.
T.U.
Olen jo täällä,ei tarvitse odottaa
Anonyymi
2
145
Vastaukset 2
Aika sekava kirjoitu on Jeesus vaikutta opetuslapsissa henkensä kautta, vaikka ei olekaan ruumiillisesti täällä.
- Anonyymi
En kirjoita kenenkään hengen kautta,mitä haluaisit tietää?
T.U.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26974- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568835- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627- 66625