John Lennon helvetissä...

Anonyymi

Tässä kuvaus siitä kun John Lennon on helvetissä. Kostona siitä kun meni sanomaan että Beatles on kohta suositumpi kuin Jeesus.

http://divinerevelations.info/Documents/7_Jovenes/Finnish_7_Youths_Hell.htm

"Herra salli meidän katsella miestä, joka oli yhden padan sisällä. Hän oli ylösalaisin ja liha tippui paloina hänen naamastaan. Hän katsoi Herraa läpitunkevasti ja sitten hän alkoi huutaa ja kutsua Jeesuksen nimeä. Hän sanoi: ”Herra armahda! Herra anna minulle mahdollisuus! Herra vie minut pois tästä paikasta!”

Mutta Herra Jeesus ei tahtonut katsoa häneen. Jeesus yksinkertaisesti vain käänsi selkänsä hänelle. Kun Jeesus teki näin, alkoi mies kirota ja pilkata Herraa. Tämä mies oli John Lennon, saatanallisen ”The Beatles” bändin jäsen. John Lennon oli mies, joka pilkkasi Herraa elämänsä aikana.

Hän väitti että kristinusko oli häviämässä ja että Jeesus Kristus tultaisiin unohtamaan kokonaan. Siitä huolimatta tämä mies on tänä päivänä Helvetissä ja Jeesus Kristus on elossa!! Kristinusko ei ole myöskään hävinnyt. "

Niin että tälläistä reippailua helvetissä heti näin aamutuimaan. Ja sitten nämä fundut jaksavat itkeä sitä, kuinka heille niin "rumasti" tällä palstalla vinoillaan. Johon voi vain todeta ei ole oikein edes tarvetta. He kun tekevät sen kyllä ihan itse....

9

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      John oli budha, Nasaretilainen ja Apollonius Tyanalainen edellisissä elämissä. Sama kuolematon sielu

    • Anonyymi

      Odotan oikein innolla Lennonin tapaamista joku kaunis päivä 😀

      -a-teisti-

      • Anonyymi

        Joo mutta kukaan ei tiedä että hän oli joskus John Lennon. Hän vain tuntee vetoa Beatlesin musiikkiin.


    • Anonyymi

      Psykopaattien fantasioita.
      Uskonto antaa niille kehykset.
      😁

    • Anonyymi

      Hienot sivut, oikein mahtava tuulahdus internetin lähimenneisyydestä!

    • Anonyymi

      Hedelmistään se puu tunnetaan.

      Eli - yksi maailman kauneimmista lauluista, sen sanat tuolla ylempänä:

      Imagine - John Lennon.

      Ja Lennonin (& Beatlesin) koko tuotanto sisältää upeita helmiä. Upeaa musiikkia.

      Jos mies oli siis myös guru eläessään, niin se ei ole mikään syy tuomita inkvisitiossa tulimereen.

      Taitaa olla siis vääriä profeettoja tai ties mitä fundishörhöjä nuo kaverit, jotka muka käyneet gehennassa. Valheprofeettoja.

    • Anonyymi

      Olipa kummallista, että Lennon kykeni selkeästi puhuttelemaan Jesseä, kun oli ylösalaisin padassa, joka oli täynnä laavaa ja palavat lihankappaleet putoilivat naamasta.

      • Anonyymi

        Tuo tarina ilmestyi nettiin joskus 2006 tms. Joku satuseppo oli ilmeisesti kirjoittanut oman helvetti-fantasiansa, ja sitten kirjoitelma julkaistiin liikenneonnettumuudessa muka kuolleiden (ja sitten henkiin heränneiden) "kolumbialaisanuorten" ryhmänäkynä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo tarina ilmestyi nettiin joskus 2006 tms. Joku satuseppo oli ilmeisesti kirjoittanut oman helvetti-fantasiansa, ja sitten kirjoitelma julkaistiin liikenneonnettumuudessa muka kuolleiden (ja sitten henkiin heränneiden) "kolumbialaisanuorten" ryhmänäkynä.

        Heh. Mutta hihhuleille se menee ihan täydestä. Mutta sitäkin voi ihmetellä että miten se helvetti voi olla ”auki” jo nyt kun se taivaaseen astuminen / helvettiin tippuminen tapahtuu vasta sen jälkeen kun joku saapuu valkoisella pilvellä ratsastaen? Eli hihhuleiden oma oppi ampuu itseään - taas kerran - tässä jalkaan.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      189
      6726
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      155
      1933
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1638
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1360
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      51
      1143
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      42
      1041
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      1002
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      937
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      249
      908
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      879
    Aihe