jos sen perustelee ”ulosjättömisellä” tai imagosyillä. Todennäköisin valehtelija, jota uskotaan sokeasti on 1) lääkäri 2) demukka .
Vanhukset luottaa YLEen. Sanna soi ostaa vaikka Kurzin tyyliin
gallupin, sauli on jo tehnyt sen.
Myrkkypiikki menee enemmistöön kuin häkä ja koronapassi
tungetaan läpi, koulukiusaajataktiikalla.
Vanhukset luottaa YLEen. Sanna soi ostaa vaikka Kurzin tyyliin
gallupin, sauli on jo tehnyt sen.
Myrkkypiikki menee enemmistöön kuin häkä ja koronapassi
tungetaan läpi, koulukiusaajataktiikalla.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Hyvä aloitus, parhaat jää monesti täällä pimentoon. Täyttä totta. Etenkin vanhempi väestö on täysin puoli 9 uutisten varassa
Parhaat ja lahjakkaimmat kiusataan systemaattisesti jo koulusta ellei peräti päiväkodista alkaen pois pelistä. Keskinkertaisuudet täällä päättää ja hallitsee, koska heitä on enemmistö eli kouluarvosanoin seiskan tytöt pärjää parhaiten, tai ovat ainakin äänekkäimpiä, myös politiikassa.
Jep, kuten esim Teuvo Hakkarainen, joka ilmeisesti kiusattiin pois kansakoulusta jo viidennen luokan jälkeen eikä ole sen jälkeen menestynyt politiikassa. Vai miten se nyt meni.
Tuo on kyllä totta. Lukekaapa huvikseen mitä Hitlerin aikaan 1930-luvulla tapahtui. Muistuttaa jollaintapaa meidän yhteiskuntaa. :) Kannattaa olla valveilla
suomalaiset lääkärit ja varsinkin ne siantuntijat
käyttävät Goebbelssin taktiikkaa.
Koronauutisointi on painostamista.
Perustelut ovat valheita.
Onneksi en ole tuossa liejussa.
Onneksi meillä on kuitenkin näitä totuuden airueita:
-denialistit
-ulkomaisista luotettavista lähteistä raportoivat trollit
-muut kotikutoiset höppönät, jotka uskovat mitä tahansa mitä netissä joku vaan viitsii kirjoittaa
-rokotevastaiset ja piikkipelkoiset, joille ei riitä oma ratkaisu, vaan kokevat tärkeäksi perustella julkisuudessa päätöstään kaiken maailman hölynpölyllä.
-mv- ja muut vastaavat vastuulliset ja riipoumattomat laatumediat
-salaliittoteoreetikot
-poppamiehet ja shamaanit
-populistit, joille asia on ykshailee, mutta kunhan ääntä ja agendaansa vaan saa julkisuuteen
Jos jättää nuo kaikki luettelon ” tietolähteet” pois, mitä jää jäljelle. YLE, THL ym. valtion viralliset tiedottajat, onko heillä ainoastaan oikeus ns.oikeaan tietoon.
MV yleensä aina laittaa alkuperäiset lähteet niille jutuilleen. Eivät päästään sepitä. Niistä voi sitten päätellä itse.
Suomi OLI hyvä maa 1980-luvulla. Sen jälkeen mikään poliitikkojen toimi ei ole koitunut kansalaisten hyväksi, miksi koronapiikki olisi poikkeus siitä?
Suomalaisen saa huijattua kaasukammioon muutamalla peruskikalla.
- Väittämällä että sillä tavalla pääsee "kovaan ytimeen". Mitä se sitten tarkoittaakaan.
- Väittämällä että sillä tavallahan tienaa.
- Väittämällä että siellä on ilmaisia ämpäreitä.
- Väittämällä että sinne menemättömät ovat salaliitto-volio-natsi-rasisti-populisteja.
Miksi te neukkutrollit kutsutte itseänne suomalaisiksi?
nykysuomessa ei ole aidosta Suomesta juuri mitään jäljellä. Omat poliitikkomme ovat niitä pahimpia Suomen tuhoajia, ei siihen ole ulkomaita tarvittu.
Ei se ole enemmistön syy että teillä vähemmistössä on aina kaikki päin persettä.
Juurikin näin tuntuu olevan.
Nimenomaan ON teidän syytänne! Ei Suomessa ennen ollut tällaista, esim. tulonjaon repeytymistä ja pienituloisten suoranaista syrjintää!
Normiduunarihommistakin tienasi vielä 80-luvulla ihan ok elintason, nyt te "enemmistö" haluatte polkea palkat aivan lattianrajan alapuolellekin tasolle, jolla ei tule toimeen, koska asumisen- ja muidenkin elinkustannusten nousu on teidän aikaansaannostanne!!
Ja kehtaatte vielä puhua työvoimapulasta, koska Suomalaiset eivät lähde paskapalkkatöihin, niin sitten tuotatte jostain kehitysmaista tänne halpatyövoimaa!
Kyllä te nimenomaan OLETTE syyllisiä tämän maan pilaantumiseen!
Miksi rokoteasia olisi poikkeus tästä?
Olen menettänyt luottamuksen tähän paskayhteiskuntaan, en usko enää mitään mitä yle sun muut "viralliset" tahot suoltavat. Jo 90-luvun alusta lähtien kaikki on mennyt tässä maassa minulle vahingollisella tavalla, eikä se näytä muuttuvan miksikään minun elinaikanani! Minä en tätä tietenkään hyvällä katsele...
Virallinen eli valtion totuus on vähän heikoilla, ollut jo pitkään, koska kansa on kielitaitoista ja osaa etsiä tietoa muualta kuin YLEltä.
Miten paska valtio on kyennyt tuottamaan kielitaitoisia kansalaisia?
Ikävä kyllä massat on aivopesty niin vahvasti, että he kuvittelee elävänsä avoimessa ja demokraattisessa ihmisoikeudet huomioon ottavassa yhteiskunnassa, missä kaikki paha on idässä ja lännessä taas kaikki hyvä.
Näille valtio ei voi koskaan olla enää paha, valtio ja viralliset tahot on aina hyvä ja tavallisille kansalaisille haluaa aina vain hyvää, ei ole korruptiota ja "tiede" on aina oikeassa kun se lukee HS tai IS-sivuilla.
Tuo on niin täyttä harhassa elämistä kuin olla ja voi! >:( Ihmettelen että kuin pitkälle tämän kusetuksen pitää mennä, pitääkö olla täysi Natsisaksa II pystyssä keskitysleireineen ennen kuin herää? En tiedä?
Voisikohan teillä persuilla enää olla asiat huonommin vai joko olette pohjan saavuttaneet?
Nämä maat ovat onnistuneet tiputtamaan sairaanhoitoa tarvitsevien lukumäärän huomattavasti rokotusten aloittamisen jälkeen. Tehohoitoa tarvitsee enään ainoastaan murto-osa rokotetuista. Suurimmassa osassa maita ovat myös päivittäiset tartunnat tippuneet vain pieneen osaan siitä mitä oli ennen rokotteita. Rokotteiden teho on kiistaton. 😇😎😎🤗😆😇🤓
USA, Intia, Chile, Ruotsi, Italia, Ranska, Espanja, Estonia, Puola, Unkari, China, Kanada, Uruguai, Qatar, Singapore, Brasilia, Saksa, Tanska, Portugal, Bahrain, Kanada, Espanja, Belgia, Irlanti, Englanti, Mongolia, Hollanti, Ranska, Norja, Thailand, Peru, Romania, Albania, Bolivia, Tunisia, Bulgaria, Moldova, Liettua, Latvia, Viro, Kreikka, Turkki, Tsekki, Saudi Arabia, Japan, Ecuador, Indonesia, Argentina, Brazil, Marocco, Slovakia, Costa Rica, Kolumbia, Mexico, Saksa, Suomi, Slovenia, Kroatia...jne... 😎😁😎😎
🤗🤓
Tuossa faktat, voit tarkistaa pitääkö paikkaansa. Maista ja rokotusten onnistumisista.🤓😇😇😎
https://www.worldometers.info/coronavirus/
😁😎😎😁
😇🤓
🤓😎
Mutta missä ovat ne maat joissa epäisänmaallisen salaliittoteorikon mukaan rokote tappaa? Missä? Miksi salaliittoteorikko ei voi vastata yksinkertaiseen kysymykseen, MISSÄ?
😎😄😎
😎🤗
🤗😎
Mitkä ne ovat? 😅😅😅🤣🤣🤣😂😂😂
Ihmisten vieminen uuniin taisi olla persulta ns. "freudilainen lipsahdus".
Puhui omien ihanteidensa ja unelmiensa pohjalta...
Kyllähän suomalaiset asettuvat kiltisti uunijonoon, jos hallitus käskee ja mediakin yllyttää. Meidän parastahan ne aina ajavat. Suomessa on korkea luottamus valtamediaan. EU.lle viisi miljoonaa suomalaista on pelkkä rasite.
Vielä suurempi rasite näyttävät olevan teille putinisteille.
Kehotan kaikkia suhtautumaan sosiaalisessa mediassa leviävään tietoon kriittisesti. Salaliittoteorikon keksityt väitteet ovat faktattomia. Linkkeinä ainoastaan nobodyn blogit ja itsekuvatut tube videot.
Varsin kun faktana on jokin täysin tuntematon. Esim. "Uutissivustoksi" naamioitu bloki.
Epäisänmaalliseen rokotevastaiseen salaliittotohtoriin ja sen keksittyihin faktattomiin väitöksiin kannattaa suhtautua samoin kuin pienten lapsien väitteisiin. Ymmärtäväisellä Hymyllä.
🙂😊🤗😄😃😆😌😀
😁😌😁🤗🤗😀
😃😄😌🤗
🤗😊😉😁😌😄
😃😀
Jos ei itse uskalla ottaa asioista selvää, niin aika heikoilla jäillä liikkuu.
Teidän foliohattupersujen "otan asioista itse selvää" tarkoittaa käytännössä kähyisten salaliittoteoreetikkojen videoiden ahmimista youtubesta.
Nykynuoriso on sikäli fiksua ettei usko suu auki kaikkea soopaa mitä joku Hanna "rokotus" Nohynek kertoo.
Ai+jaa.+Siksiköhän+jo+n+85+%+nykynuorista+on+ottanut+koronarokotteen.
Kekkonen, tule takaisin ja lopeta tämä paska mikä nykysuomessa velloo ja pilaa kaiken.
Joo, takaisin henkilönpalvontavuosiin, jolloin Suomessakin oli pakko ottaa Neuvostoliitolta poskeen joka asiassa. Persujen tavoite.
85%nykynuorista???haha.+Älä+edes+viitsi.+Suurin+osa+rokottamattomia+on+nuorissa.+He+eivät+ruumistaan+myy+lääketeollisuudella+aivan+helpolla.
Ja Vihervassarit voi taluttaa vaikka duuniin kun lupaa niille 3 päiväisen työviikon ja 4000 liksan.
Heh. Saattaisipa tuo kelvata persuillekin :)
Ottakaa nyt ihmeessä noita shotteja. Hulluksi noista tulee. My body, my choice 😇🤩