Missä Hakkarainen luulee olevansa?

Katsoin Youtubesta kolme Hakkaraisen lyhyttä puhetta EU-parlamentissa. Ne olivat alkusanoissa osoitettu Krista Mikkoselle, Sanna Marinille ja Tytti Tuppuraiselle.
Taitaa paikantaju olla hämärtynyt!
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Miten niin, osoitettu siis Suomen hallitukselle.

Äänestä

Ehkä Teukka luuli olevansa Suomen eduskunnassa.

Äänestä
  • Heräsikö Teukka taas mopokerholta suoraan puhujapönttöön?

    Äänestä

  • Kuka tietää, missä, mikä maa ja mikä valuutta. Mutta eihän nyt EU-parlamentti todella ole oikea paikka pitää (päättömiä) puheita Suomen ministereille. Jos mieltä painaa, muut viestityskeinot olisivat käytössä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Heräsikö Teukka taas mopokerholta suoraan puhujapönttöön?

    Kalpea ainakin näytti olevan joka kerta, farkkupusero työasuna, ja puhe takelteli (ei esim. osannut lukea "hiilidioksidia" paperilta).

    Äänestä

Oliko sattumalta teukalla jotain asiaakin? Vain tyypillistä persumaalittamista ja ruikutusta?

Äänestä

Siitä hyvä edusta, että ei ole hommannut suomalaisille kymmenien miljaardien eu- maksuja.

Äänestä
  • Persu arvostaa kovasti hakkaraista siksi ettei se tee mitään?

    Äänestä

Hakkaraisen toilailut herättävät huvitusta persujenkin keskuudessa.

Äänestä

Hakkaraisellakin on EU parlamentissa puheoikeus, joten miksi vetää herneet nenään noin vähästä ?

Äänestä
  • Enempi kyse traumoista&mielenterveysongelmista pakkomielteineen kuin herneistä nenässä. Joilla persuilla ei ole osaa eikä arpaa.

    Äänestä

  • Eihän sitä Hakkaraisen puheoikeutta ole kukaan kieltänyt! Mutta kotimaan asioiden puoluepoliittinen vatvominen ei oikein istu puheenaiheisiin europarlamentin istunnossa.

    Äänestä

  • Ei nää siitä vedä herneitä vaan ärsyttää että joku Eu.ssa uskaltaa sanoa miten kahelia tää suomen vihreä siirtymä on.

    Äänestä

Ei T. Hakkarainen luule olevansa missään. Hän tietää olevansa humalassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Katsoin Youtubesta kolme Hakkaraisen lyhyttä puhetta EU-parlamentissa. Ne olivat alkusanoissa osoitettu Krista Mikkoselle, Sanna Marinille ja Tytti Tuppuraiselle.
Taitaa paikantaju olla hämärtynyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu