Varsinais-Suomessa 90 prosenttia teholle joutuvista on vailla rokotussuojaa. Tilanne on huolestuttava, sanoo tartuntataudeista vastaava ylilääkäri. Tehopotilaiden raja ylitti sietokyvyn: ”Emme enää kehota, vaan käskemme rokottautumaan”
https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/72b72b56-d2e1-40d3-b5cc-df91e9858667
https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/72b72b56-d2e1-40d3-b5cc-df91e9858667
Vastaukset 11
Vanhimmat
Teholle+päätyvistä++noin+15+%+ei+selviä+hengissä,+useimmilla+on+pitkään+jatkuvia+jälkioireita+ja+keuhkojen+vaurioita,+jotka+eivät+koskaan+täysin+parane.+Todennäköisesti+myös+elinikä+lyhenee.
Varmasti, aika hoitaa myös rokotetut. Ja tosiaan Itä-Euroopassa kuolevat nopeammin.
Toisen rokotuskerran aika lähestyi uhkaavasti joten piti vakavasti puntaroida vaihtoehtoja.
A) ei rokotetta, mahdollisuus sairastaa tauti rokottamattomana.
- Antti Heikkilä
- QAnon (Ano, Tiihonen jms)
- Kusenjuojat
- Matolääke
- Hopeavesi
- Taliban
- Netin tilastovääristelijät
B) rokote, mahdollisuus sairastaa tauti rokotettuna
- Moderni lääketiede
Kummassakin vaihtoehdossa on riskinsä ja kannattajakuntansa. Tiukan pähkäröinnin ja analyyttisen tarkastelun jälkeen taivuin ottamaan toisen pfizer piikin.
Kuoleman syy: tyhmyydestä johtuva luonnollinen poistuma.
Noloa, niin noloa.
Mitähän tämäkään kuuluu tälle palstalle? Mikset mene mesomaan maahanmuuttajien palstoille, puolet teholla on vieraskielisiä esim Varsinais-Suomessa.Siirtotyöläiset ja maahanmuuttajat ovat EU:n ansiota ja hienoa monikulttuurista unelmaa, miksi et pidä huolta niistä omistasi, sen sijaan tuhlaat aikaasi kirjoittelemalla tuollaisia tälle palstalle.
Tällä palstalla mm aDickte ( siis persu) puolustelee niitä, jotka eivät halua ottaa rokotetta. Tällä palstalla myös avoimesti kirjoitellaan roketevastaista soopaa. Siksi on asiallista ja aiheellista tuoda esiin myös tosiasioita.
Persut ja matut ovat roketevastaisia. Ovat siis kimpassa vastustamassa rokotteita. Persut ja matut taitavat muutenkin ajaa samaa agendaa. Hallituksessa olleessaan persut laskivat Suomeen kymmeniä tuhansia matuja. Persut ovat täysin matujen asialla.
Perusmatut vaiko Matusuomalaiset?
ne nimet on julkaisematta siis kuolleiden ja teholla olleiden etunimet .
kumma kun ruotsissa olivat somaleja !
Ja Suomesta tulleita.