Miksi itseään kauniina pitävä nainen piilottelee todellista ulkonäköään?
Miksi Sofia ei julkaise rehellistä meikitöntä kuvaa itsestään?
Anonyymi
1670
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
On totta kai piiloteltava kasvoja paksulla meikeillä ,koska täyteaineet ovat kovettuneet ihon alle ja näkyvät selvästi, jos ei ole meikki sitä peittämässä .
Tarakan todellinen koko tuli jo julkisuuteen. Kasvoja ei varmasti halua näyttää ilman sotamaalausta.
Ei voi olla ilman paksua meikkiä! Kasvot täynnä pisamia! ( joskus näkynyt vilaukselta)
Pisamat kauniita, mutta jos polttaa ja juo niin näkyy naamasta pakkelikerros näkyy tunkkaisena vaik ois kuin Chanellia!
Tuskin näyttäytyy edes Stefulle ilman meikkiä. Tulisi muuten kenkää aika äkkiä. Varmaan käy salaa hiuslisäkkeiden pesussa ja suihkussa ja äkkiä taas pakkelia naamaan.
Ihan varmasti kauniimpi ilman meikkiä, mutta hän on tottunut pitämään meikkiä.
Siitä tavasta on vaikea päästä irti.
Meikkiä tai ei, luonne ei siitä muutu kauniimmaksi tai rumemmaksi. Mun mielestä oikuttelevan pikkutytön pissis-käytös yhä edelleen voimissaan. Ei aikuisuutta.
Sofialla on hyvä iho joka on nähty monesti vaikkapa silloin, kun hän on ollut kasvohoidossa, kuorinnassa tmv. Eipä näy finnejä, vaan on tasainen iho. Käyttää itsestään ruskettavia, joka tekee ihon terveen ja tasaisen väriseksi, ei silloin meikkikerroksia tarvita.
Sofian silmät ja kulmat on luonnostaan hyvin tummat ja lisäksi ripsissä on pidennykset, kulmissa joku käsittely, eli silmistään näyttää jo näillä kestokäsittelyillä samalta, kuin tavis väritön suomalainen laitettuaan silmämeikkiään muutaman tunnin.
Hei pikkusisko, kehu vielä vähän
En ole kenenkään pikkusisko.
Totuuden sanominen on jokaisen oikeus, kyllä kai sinäkin tiedät, että Sofia on tummapiirteinen jo ihan syntyjään.
Martinan naamaa ei sileäksi saa edes hiomakoneella. Ja mitä ihmeen valkoista tököttiä sillä on joka kuvassa silmänympärykset täynnä. Vanhenisi arvokkaasti eikä peittelesi ryppyjään. 20 kymppistä ei hänestä enää saa.
Martina mainittu 😁
Sofia on kuin pahvista koottu mainos , kasvolihakset ei liiku yhtään kun puhuu tai nauraa.Se on järkyttävää ,koska on vasta 31v- ja antanut kasvonsa pilata täyteaineilla täysin muumion näköiseksi .
Ottanut joskus aamukuvia sängystään ja kertoo et kiva herätä kun bambi nukkuu vieressä .Kasvoissa on kuitenkin jo täysmeikki päällä, huulipunasta lähtien , elikkä hän siis nukkuukin myös yöt meikit kasvoissaan .
Suomen turhin julkkisnainen ,vai onko hänellä jotain annettavaan tässä yhteiskunnassa ja mitähän mahtaisikaan sit olla .?
On ainakin naisella isosuu ja muhkeathuulet, onhan sekin jo jotakin kauneuden eteen tehtyä.