VÄÄRÄ TAISTELU!!!

Miksi IHMEESSÄ kirkko EI LÄHDE TAISTELEMAAN EVANKELIUMIN, KRISTUKSEN JA PELASTUKSEN PUOLESTA!!!???!!!

MIKSI IHMEESSÄ kirkko EI RIKO VAIKKA TARVITTAESSA LAKIA JUMALAN SANAN PUOLESTA MAALLISIA HARHAOPPEJA VASTAAN!!!???!!!

KIRKKO MATELEE PAPITTARIEN, SYNTILIITTOJEN JA KAIKEN MAAILMAN FEMINISTILIBERAALITEOLOGIAN EDESSÄ!!!

NYT KUITENKIN KIRKKO LÄHTEE FEMINISTIPUNAVIHREÄÄN MAALLISEEN ANARKISTIPORUKKAAN TAISTELEMAAN MAALLISISTA, TAIVAALLISISTA EI PIITTAA TUON TAIVAALLISTA!!!

VOI TEITÄ!!!

10

208

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä muistaa että uskonnot ovat vain ajanvietettä ajattelukyvyttömille ihmisille. Kuka tarjoaa parhaan shown, on voittaja.

    • Anonyymi

      Ei kirkko "matele syntiliittojen" edessä. Sanktioita satelee samaa sukupuolta olevia vihkineille papeille, jos nyt oikein ymmärsin mihin aloittaja viittaa.

    • Anonyymi

      Saavat omastamielestään hyvää aikaan,kun noille tännetulleille antavat apua.ne ottaa sen vastaan,mutta v...t välittävät niiden opeista.mut sitten kirkkoakin käytetään hyväksi.ja uskovat itsekkin siihen.Kato ku joku saa kiellon olla täällä niin muslimi kääntyy kristityxi.Noi idiootit ei tajua:Koraani:Ei ole syntiä valehdella vääräuskoisille.NO ne kusettaa ja röhkii mitä vaan jotta sais jäädä tänne Deluxen elämiseen.Sit ku on leima missä lukee OK saat jäädä.Niin lähtee kiitää heti.Näin on käynnyt SATOJA kertoja Ruotsissa.Näin luki Dagens Nyheter.Ja niiden UPPDRAG G
      GRANSKNING .Tv ohjelmassa missä niinku on fakta tutkielmia...Yhdestä tuli vielä IMAANI joka oli niin kiihkomielinen et ne anto lipunhanduun ja Libanoniin.Ei ollukkaa palestiinalainen.Kusetti senkin.Auttais Suomen köyhiä.Niille ei löytyny apua.Mut ku noita tuli niin heti löyty.
      Sen takia erosin kirkosta.

    • Anonyymi

      On se kumma kun pitää huutaa tuolla tavalla. Koko viesti menee siinä harakoille.

    • Anonyymi

      Nyt ei tullut pieniä kirjaimia edes 20 kappaletta. 👍

      -a-teisti-

      • Anonyymi

        Setään "kirkko" piti kuiskata.


    • Lain rikkominen on Jumalan sanan vastaista.

    • Anonyymi

      No onhan se totta että ei kirkon taholta tule ulostuloja Jumalan sanassa pysymisen puolesta.

      • Anonyymi

        Se on se kun se Jumalan sana on kirjaimellisesti luettuna niin vastenmielistä örväilyä nykyajan näkökulmasta.


    • Anonyymi

      Kristinusko ei taistele lihaa vastaan, vaan pimeyden henkivaltoja vastaan. Me olemme kuin uhrikaritsoja, meillä on vain rukous tärkeimpänä aseenamme. Käyttäkäämme sanan miekkaa saatanaa vastaan. Jeesuksen Sana on valtava voima. Kuka miekkaan tarttuu, se miekkaan hukkuu. Rakasta vihollistasikin. Anna syntimme anteeksi, niinkuin mekin annamme anteeksi niille, jotka ovat meitä vastaan rikkoneet. Kristityt ovat maailman sorretuin ihmisryhmä. Meitä tapetaan pahoinpidellään ja vangitaan, mutta niitä, jotka pysyvät lujina, odottaa valtava palkinto Jumalan valtakunnassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      790
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      76
      620
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      605
    5. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      599
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      575
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      566
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      530
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    10. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    Aihe