Roskasakki pilannut

Anonyymi

jo Nesteellä normaalin tankkauksen...kun ajat tankkauspisteelle sinun on käytävä sisällä maksamassa etukäteen arvioitu polttoaineen euromäärä, ennenkuin bensahana aukeaa ja pääset aloittamaan polttoaineen oton.Polttoainetta saa vain sen verran kun olet etukäteen maksanut.Polttoaineen tulo katkeaa kun euromäärä tulee täyteen.Käteisellä ei siis voi enään maksaa.

17

1346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On sulla rankkaa, vaihda huoltoasemaa ja lopeta vinkuminen...

      • Anonyymi

        Ei kai mun huoltoasemaa kuitenkaan tarvitse vaihtaa...viereinen kaista riittää automaatin puolelle?!


    • Anonyymi

      En minäkään ilmatteeksi antaisi bensaa, vaan siitä pitää maksaa. Järki hoi älä jätä!

      • Anonyymi

        Ihanko totta valopää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihanko totta valopää.

        Kyllä, ajele sillä nissanillas, lerppa kulli.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä, ajele sillä nissanillas, lerppa kulli.

        Ei oo Nissania...saksalaisten laatuautolla ajelen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei oo Nissania...saksalaisten laatuautolla ajelen.

        Saksassa osata tehdä kun kaljaa, laatuautoista tietookaan🤣🤣🤣🤣


    • Anonyymi

      Rosvot lisääntyy, kun kaikki kallistuu EU lahkossa!💸💸💸

      • Anonyymi

        Kyllä se näin on.Moraali rapistuu ja narsismi lisääntyy.


    • Anonyymi

      Taidat kuulua itse kyseiseen roskasakkiin ja nyt katkerana tilität, kun juoksubensat jääkin saamatta🤷‍♂️

      • Anonyymi

        Joo sepä se kun juoksubensan saanti loppu.Olin niin laskenu tilin riittävän loppukuun kun pummin bensat työmatkoille tässäkin kuussa.Kyllä nyt nillityttää ja on niin vaikeeta....niin vaikeeta.Nillin nillin.


    • Anonyymi

      Tankkaa automaatista äläkä inise

      • Anonyymi

        No hyvä kun sanoit.Minäpä tankkaan tästä eteenpäin automaatista ja lakkaan inisemästä.Ini ini...meinaa se ininä väkisin tulla, mutta lupaan tosissani yrittää sen lopettaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No hyvä kun sanoit.Minäpä tankkaan tästä eteenpäin automaatista ja lakkaan inisemästä.Ini ini...meinaa se ininä väkisin tulla, mutta lupaan tosissani yrittää sen lopettaa.

        Älä kirjottele tänne, kun tuntuu noin menevän pahasti tunteisiin...


    • Anonyymi

      en suosikkaan paikkoja jossa sama hiekka auton kuljettaja hyppää tunnin välein tuhlaamassa tunnin tienestinsä

    • Anonyymi

      Olen omistanut kortin n. 30 vuotta, enkä ole koskaan maksanut tankkausta kassalle. En ennen enkä jälkeen.

    • Anonyymi

      up

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2181
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2032
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      388
      1670
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      915
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe