historian heikoin ja epäisänmaallisin pääministeri.
Meillä on Suomen
Anonyymi
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Pääministerin tärkein tehtävä on auttaa pakolaisia ja muita heikompiosaisia. Marin on loistava!
Eikö suomalaisia?
Ai, mä luulin että se on poseerata muotilehdissä, viihdeohjelmissa ja hillua baareissa tai saunailloissa.
Oma kansa ensin ajattelu on vahingollista, tuumasi Tytti tuppurainen ja hyvin on pääministeri kuullut tyttiä...
Validi linkki Tuppuraisen sanomisiin, muutoin porvarivaletta.
Tämä on sen verran hyvin kiteytetty että eipä tässä ole mitään lisättävää!
No niin se on, mutta olkaa....syisiisss...syyy....hiljaa, ettei se vaan ite kuule. Muuten antakaa vaan mennä ja lujaa...uusi nahka-viina-reppu selässä bileistä kapakasta toiseen.
No eihän se mistään mitää välitä, valtion varoilla vaan elelee kalliisti ja panee mitä parasta ja tottakai salaa. Onhan sisäpiiri Demareiden pimeä selkäranka, kaikkihan tuntevat SAK, se on se
demareiden kirkko, joka saarnaa palkoista ja lakoista uskovaiselle vasemmistolle.
Mutta olhan meillä Rinne ja Stubidokin
sanna on poispotkitun pääministerin täyte ja täysin sopimaton mihinkään päättävään tehtävään. Eroa marin
"Aito luopio"!!!
Olisit laittanut suoraan huonoin ja vihamielisin hallitus omaa kansaa vastaan, kun totta sanotaan.
Sanna on sattumapääministeri.
Olennaista on että persua vituttaa, se on tärkein pääministerin tehtävä, siis persujen vittuunnuttaminen. Siksi äänestämme Sannan uudelleen pääministeriksi 2023 vaaleissa.
Mikään ei voita sitä näkyä kun persua ottaa oikein syvältä päähän.
Tasan näin.
Losottaa tarpeensa suoraan köyhemmän kansanosan päälle. Kuvottavaa ja häpeällistä.
Kokoomus on Suomen tuhopuolue nro 1. Kokoomuslaiset vihaavat suomalaisia köyhiä.
SDP on EU:n etujärjestö. Älkää antako puolueen nimen hämätä. Kyseessä ei ole sama SDP, joka aikoinaan rakensi Suomesta hyvinvointivaltiota. Tämä nykyinen "SDP" tuhoaa SDP:n aikaansaannoksia. Ja mikä hulluinta, nyt kun PS toimii samassa roolissa, kansanpuolueena, SDP on hyökännyt kovin ottein PS:n kimppuun.
Pääministeri Sanna Marin kertoi Maria Veitolalle että hänen on meikattava ollakseen uskottavampi.
Sellaista vaikutusta ei ei valitettavasti ole syntynyt, pääministeriksi pätevöityminen ei taida olla ripsiväreillä saavutettavissa.
huonoin oli ja on käteinen joka kusi jopa suomen nousukauden. toinen on stubidos, jonka hallituksen päätöksiä vastaan äänesti jopa hallituspuolueet, sitten tulee marin, voipi olla että kiilaa vielä kakkoseksi mutta käteistä ei ylitä kukaan.
Kokoomus on Suomen tuhopuolue nro 1.
Vihervasemmistohallitus ei ole tehnyt mitään hyvää oman maan vähempiosaisten hyväksi. Heille ei rahaa eikä sympatiaa heru.
Pääasia on että kehitysapua lisätään. Sillä Suomi nousee!
Suurat osaamispulaa on muutenkin hallinnossa.
mitä se niinistö hoopoilee siellä holokausti kokouksissa?? se on selvästi väärä viiteryhmä ninistöllekin! Kun juuri ne pelurit ja pankkiirit täältä rahat vie ja kerää edelleen syyllistys lohtu-rahaa menneistä historia asioista. Joihin Suomi ei ole edes osallinen.
Ja onko niinistö edes ympärileikattu? Ja Siansyöjänä sale on noille se alin olento,, eikä sale itse sitä ymmärrä! ei kuulu vedättäjien joukoon, kuin vedätettävänä maksumiehenä !