Green Fuel Nordic syntymäpäivät.

Oliko syntymäpäivillä kova meininki? En valitettavasti päässyt Audillani paikalle.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Oli.

Äänestä

Juhlat jatkuu, kaupungin kassa pursuaa yli äyräiden GFN mustan kullan ansiosta. Nyt tuplataan sijoituksia lisää Lieksan ihmeeseen. Kiitos, kiitos, kiitos kaupungin johdolle ja valtuutetuille jotka vastaväitteistä huolimatta piditte päänne.

Äänestä

GFN:n syntymäpäivää eilen vietettiin
Vierahiksi kaikki viisaat miehet kutsuttiin
Ensin isot kehumiset heille tarjottiin
Sitten vielä bioöljyt keitettiin

Ja siellä kaikilla oli niin mukavaa, oi jospa oisit saanut olla mukana

Tehtaan toiminnalle puhe pidettiin
Puhe oli vitsikäs ja sille naurettiin
Johtajakin punasteli ensin hämillään
Sitten yskäs kiitokseksi mielissään

Ja siellä kaikilla oli niin mukavaa, oi jospa oisit saanut olla mukana

Leikit siellä leikittiin ja laulut laulettiin
Bioöljyäkin kätkettiin ja rekkaa tankattiin
Viimein sentään kotimökkiin kaikki matkattiin
Siellä kohta rinnatusten uinuttiin

Ja siellä kaikilla oli niin mukavaa, oi jospa oisit saanut olla mukana

Äänestä

Näköjään muitakin kusetetaan kuin Lieksan päättäjiä! Hommahan alkaa muistuttaa surkuhupaista ostos-tv:n markkinointia, jossa ihmisille yritetään myydä kaikkea paskaa aromipesästä kodinkoneisiin ja kuntolaitteisiin, joilla yhdelläkään ei tee todellisuudessa mitään! Miten ihmiset voi olla noin typeriä, että menevät lankaan? Olen kyllä huomannut, ettei se korkeakoulutuskaan tuo ihmisille älyä vaan ne, jotka saavat tutkintonsa läpi, näyttävät päätyvän Lieksaan... kas kun ei muualla ole päässeet! Totuushan on se, ettei Lieksaan tule yksikään huippuosaaja vaan he menevät parempi palkkaisiin töihin muualle! Meille tulee vain tunareita, jotka ei edes omaa työkenttäänsä pysty hoitamaan! Säälittävää nähdä tuollaista! TV: Annikki

Äänestä
  • Vaiha juntti viestiä, älä palstatilaa samalla nokkeluudella vie.

    Äänestä

  • Annikkikin päätynyt Lieksaan kun on epä onnistunt elämässä, ja sen huomaa.

    Äänestä

Siellä kaikilla oli niin muu-kaaa-vaaa, oi jospa oisit voinut olla muu-kaa-na. 🧙‍♂️

Äänestä

Kokoontuiko synttäreillä ennennäkemättömän viisaita miehiä ja kuultiinko uskomattoman viisaita puheita?

Äänestä

Kokoontui viisas mies. Markkinat saapui saattajien kanssa ja tarinoi kannon nokassa istuen öljyn ja kaikkien maailman mineraalien tuotannon saloista , puhumattakaan siitä kuinka ne olisi pitänyt jalostaa. Illan tullen markkinat lähti tilataxilla kohti auringon laskua tyytyväinen kansa vilkuttaen silmäkulmia pyyhkien.

Äänestä

Oliko syntymäpäivistä juttua lieksan läpyskässä?

Äänestä
  • Oli keskiaukeamalla. Kun käännät ensimmäisen sivun, olet keskiaukeamalla.

    Äänestä

Nykyään onkin jo keskiaukeama kun läpyskä ilmestyy kahdesti viikkoon, sivut lisääntyivät huomattavasti. Hintaakaan ei ole kuin 150e vuosi😂

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oliko syntymäpäivillä kova meininki? En valitettavasti päässyt Audillani paikalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu