Minulla on ollut älypuhelin kolme vuotta, mutta en sillä ole yhtään puhelua soittanut, koska olen täysin yksinäinen. Olen jo ohittanut elianajanodotteeni ja kaikki tuttavani ovat kuolleet. Kukaan ei soita eikä minulla ole ketään, jolle voisin soittaa. Puhelinta en osaa käyttää enempää kuin kytkeä virrat ja hiukan netin selailua. Puhuminen on vaivalloista kun asiaan liittyvät lihakset ilmeisesti ovt surkastuneet.
Miksi puhelin ei soi
11
852
Vastaukset
- Anonyymi
Joo outokumpu
- Anonyymi
Outokummussa normal.
- Anonyymi
Oletko antanut kenenkään tietää että olet olemassa?
Oletko käynyt missään ilmaisissa tapahtumissa, luennoilla, esittelykierroksilla? Siellä aina voi esittää kysymyksiä ( saat puhekykysi takaisin :) )
Oletko koskaan ajatellut osallistua mihinkään kiinnostavaan?
Ai, että mikään ei kiinnosta?
Sitten oletkin parhaassa mahdollisessa asemassa, voit osallistua mihin tahaansa ja kokeilla eri aloja, taide, tiede, matkailu (virtuaali) , tekniikka (esim polkupyorän korjaus), kokkaus, jne jne jne jne
Aivan varmasti noissa tapaamisissa, ryhmissä, luokissa, kursseissa sinä voit avata sana-arkkusi ja saada äänesi kuulumaan.
Ellet usko, kokeile! - Anonyymi
Myy puhelin ja lakkauta liittymä. Tienaat.
- Anonyymi
Ota yhteyttä SPR:n ystäväpalveluun. Jos lähistöllä on lapsia, pyydä apua puhelimen käytöstä. Juttele auttaiven puhelinten kanssa alkuun.
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2018/11/18/nain-saat-apua-kriisitilanteessa-kokosimme-listan-auttavista-puhelimista
Linkki on vanha, mutta jotkut linjat varmaankin vielä toimivat. - Anonyymi
Täyttelet vaan muutaman arpalipun ja laitat niihin osoitteesi, puhelin nron ja vielä sähköpostisi niin voit olla varma että sinua vainotaan monenlaisilla yhteydenotoilla ainakin seuraavat 10 vuotta . Saat keskustella niin paljon kun tahdot.
"Olet meidän vanha asiakas. Hyvä kun tavoitin sinut jne .......- Anonyymi
Alkaahan se ahdistamaan jos notkuu aamuyöllä netissä. Nuku yöllä kuten muutkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alkaahan se ahdistamaan jos notkuu aamuyöllä netissä. Nuku yöllä kuten muutkin.
Joojoo outokumpu
- Anonyymi
Missä asutkin ? Helsinki on Asukastalot . D-asemat Kallio,Kannelmäki ja Kontula. Diakonisalitoksella toimpisteitä kaikialla.Kuin Punainen risti. Serakunta. Kaiksta saat otimintaa yksinäinen ja ystäviä. Kuin Helsinki Mission : Ystävä ysinäiselle,akivitetia. Kohtamisia.jne. Alat tutkia,selaa netti edellä maininitut paikat.Ikän katsomatta!
- Anonyymi
Käytänössä sama asia täällä itäHelsinki ! Ainoa että tietoinen valintani minulla on noin 12v. vanha samsug känny. Tietoinen valinta en liitynyt F.B. Olen sitten erisitetty oma sukunikin,outo kumma,kun ei ole somessa jnePuhelin ei todellakaan soi! Tämä korona aika 16 henkilöä menentin kuolemalle: 3 ilmoitus tuli kiirelisenä puheluna:koskien siskoni, veljeni ja suhteeni kuolemat.12 kuolemat tuli kylmänä tekstiviestinä ja 1 posti kirjeenä! Selasta se elämä on.terveisin, yksi mutsi monista Kontulasta Helsinki 94
- Anonyymi
Kun olin töissä niin soittelin aina sieltä kaikille kavereilleni tarpeellisissa asioissa.
Kun jäin pois töistä, niin lakkasin soittelemasta omalla kustannuksellani.
Yhteydenotot vähenivät jostakin syystä 80 %:a.
Nyt kun puheluita on vähän niin otin oikein halvan liittymän eli 9,90€/kk.
Se olikin liian halpa, sillä puheaika tulee täyteen jo puolen kuun aikoihin ja loput puhelut veloitetaankin minuuttimaksulla eli 10 € liittymä maksaa todellisuudessa laskun mukaan 30 €/kk, kun joudun kuitenkin soittelemaan jonkin verran mm. yhdistysasioissa. Pitää vaihtaa takaisin johonkin 15-20 €: liittymään.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513545Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1082337Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5922266Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192016- 201638
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431638KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar731635Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1361502- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?921401