Ilmainen vinkki

Pitkävetoon. Jyp- saipa kotivoitto. Kookoo-sport tasapeli. Ilves jukurit tasapeli. Tps kalpa kotivoitto. 20 euroa panos.
658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

En huomannut katsoa tuloksia joten kysyn: Tuliko rahaa?

Äänestä

En koskaan veikkaa tasureita. Ne osuu liian harvoin. Pari kohdetta ja molempiin jomman kumman joukkueen voitto.

Äänestä

Pitkässä juoksussa niin pelit vie kaikki rahat...kannattaa lopettaa pelaaminen. Juupa juu aina ilmoitetaan voitot mutta entäs tappiot. Peleistä sen verran että kyllä pitkäveto paljon järkevämpi kuin tunkea ulkolaisille pelisivustoille prkl mitään.

Äänestä
  • Joo, harva peleistä voittaa ja sehän siinä onkin idea, että jostain ne rahat kerätään Veikkauksen hyvään tulokseen. Jostain pitkävedosta tai ravipeleistä voi vielä voittaakin, jos on tietoa. Lotto ja muut aivan arvottavat pelit on ihan tuurissaan, ei niihin paljoa kannata rahaa laittaa. Ja jos matemaattisesti laskee rahapelejä, niin ei mitään järkeä. Pelaan itse pienillä summilla rahapelejä, koska lasken häviäväni rahat. Toki pieniä voittoja on tullut vuosien varrella, mutta ei ne ole todellisuudessa voittoja, kun olen häviöllä.
    Kaveri yritti tosissaan lottoamalla ja eurojackpotilla voittoa, vaikka kuinka varoitin häntä. Sinne meni häneltä valtava perintö Veikkauksen pohjattomaan kassaan. Jos kaveri ei olisi pelannut sitä perintöään, olisi hänellä nyt melkoinen omaisuus, kun osakkeet, rahastosijoitukset ja vuokra-asunnot olisi tuottaneet lisää. Nyt kaveri asuu vuokralla ja perintö vain muistona, onneksi edunvalvoja huolehtii hänen asioistaan. Peliongelmasta kaveri ei ole päässyt, pelaa vähät viikkorahansa peleihin ja yrittää saada edunvalvojalta rahaa milloin milläkin verukkeella.

    Äänestä

Peliriippuvuus on pirunmoinen sairaus ja kun oikeen alkaa pelaan niin järjen ääntä ei kuule ollenkaan. On se perhana jos omaisuuksia menee peleihin. Veikkaus on oikeen kuppaaja mutta mainostaa vastuullisuutta. Ulkolaiset pelisivustot vihoviimeisiä.Pitkäveto,tulosveto,ravit niin edes mahdollisuus voittaa.Mikäs siinä jos vetoa lyö sillon tällön jos pysyy hanskassa.

Äänestä

Ei tuo aloittajan rivi voittanut. Itse voitin eilen 621euroa. Harmi kun en panostanut enempää oli meinaan helppoja pelejä eile kuten leicesterin voitto manusta ja sit lukon tasapeli kalpaa vastaan ja haka lahti tasapeli ja hifk sjk tasapeli. 4 euro panoksella sain 621 euroa. Pitää pistää 20 euroa panos seuraavaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pitkävetoon. Jyp- saipa kotivoitto. Kookoo-sport tasapeli. Ilves jukurit tasapeli. Tps kalpa kotivoitto. 20 euroa panos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu