Kannabisöljy pienensi syöpäkasvainta!

"Keuhkosyöpää sairastaneen iäkkään naisen kasvain pieneni ilman hoitoa – Nainen paljasti lääkinneensä itseään kannabisöljyllä, ja nyt tutkijat haluavat tutkia sen potentiaalia tarkemmin"
"Kannabidioli kuuluu kannabinoideihin, eli yhdisteisiin, jotka kiinnittyvät ihmisen sisäiseen endokannabinoidijärjestelmään. Elimistö siis tuottaa kannabinoideja myös itse. Kannabinoidien tiedetään vaikuttavan moniin elimistön moniin prosesseihin, kuten hermoston toimintaan, tunnetilaan, aineenvaihduntaan, uneen ja immuunijärjestelmään."

https://tekniikanmaailma.fi/keuhkosyopaa-sairastaneen-iakkaan-naisen-kasvain-pieneni-ilman-hoitoa-nainen-paljasti-laakinneensa-itseaan-kannabisoljylla-ja-nyt-tutkijat-haluavat-tutkia-sen-potentiaalia-tarkemmin/
23100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Hyvä, että on löytynyt luonnollinen syöpää pienetävä rohdos.

Vielä nykyäänkin sisäelin syövät ovat todella vaikeasti hoidettavissa.

Läheiseni Haimasyöpä vei 3 kuukaudessa

Äänestä

Onhan niitä keinoja tiedetty jo kauan.

Ongelmana on, että voiko sen omistaa, patentoida, yksityistää ja tehdä jumalattomat voitot.

Vähän kuin tämä pitserin rokotekin.
Sen tuottamistapa on liikesalaisuus, koska ihmistä, sikiötä ei voi patentoida.

Äänestä
  • Tämä on se syytä miksi tälläiset luonnontuotteet yritetään vaieta ja kieltää vaikka miten. Kyseessä on lääketeollisuuden miljardibisnekset.
    Tähän koronaankin ilmeisesti on ihan toimivia edullisia hoitoja, mutta niistä ei keskustella kun pitää saada kalliita rokotteita kaupaksi mahdollsimman paljon.

    Äänestä

  • Sama juttu miksi ivermektiini vaiennetaan täysin, vaikka esim. Intian väkirikkain Uttar Pradesh pääsi sillä eroon täysin koronasta.
    Syy on siinä, että ivermektiinin patentti on rauennut. Se on omistanut Merck, joka on nyt kehittelemässä muka uutta lääkettä. On arveltu, että lopulta kyseessä on vain ivermektiini uudelleen paketoituna, mutta sitä voidaan myydä 50-kertaisella voitolla.

    Äänestä

kannabuisöjy varmaan ihmeaine-

muta aikutaa siltä että

melkein kaikki ravintoaineet tekee ihmisistä terveitä, jos ne on puhtaita lisäaineista- eism lannotteet, säilöntä-aineet, E-numero- aineet, jne jnen...

eli kannattaa yrittää saada ravinnoksi PUHTAIA LUONNNONTUOTTEITA-

nyt ne kai myrkyttää jo taivaalta akikkea...= kemikaalivanat: chemtrails

https://nwohavaintoja.blogspot.com/search/label/kemikaalivanat

https://nwohavaintoja.blogspot.com/search/label/chemtrails

https://nwohavaintoja.blogspot.com/search/label/kemikaalivana

https://nwohavaintoja.blogspot.com/search/label/chemtrail

Äänestä

Ei ole ymmärretty että on monenlaista hoitoa. Jollakin muullakin autolla pääsee kauppaan kuin Peugeotilla.

Äänestä
  • Minun olisi selkämurtumasärkyyni tuota kannabisöljyä saatava !!!!

    Äänestä

Kohta sairaaloiden tupakointipaikoilla nauretaan ja tupakoidaan. Ei itkuvirsille sijaa.

Äänestä

Pitäisikö alkaa viljelemään lääkekannabista omaan käyttöön.

Äänestä

Sitten vain piikittämään kannabisöljyä.

Äänestä
  • Missähän patterin välissä sinäkin ole kasvanu?

    Äänestä

onko kannabisöljystä mitään haittaa? Voiko sitä käyttää itsekseen? Jos se määritellään lääkkeeksi, niin sen jälkeen sitä ei ainakaan voi määrätä itselleen.

Onko hamppuöljyn ostaminen tai myyminen laitonta vaikka pihakalusteiden öljyämiseksi?

Äänestä

Kannabiksella on todettu muitakin hyötyjä. Penis kasvaa merkittävästi ja mieskunto kohenee, näkö ja kuulo paranee sekä reaktioaika lyhenee joka on hyvä ajatellen tieliikennettä.

Äänestä

Nyt on aitoa ison maailman menoa.#hempoil

Äänestä

Ihmisen oma immuunisysteemi voi tuhota syöpäkasvaimet, tännekin kirjoittavilla saattaa elimistössä jyllätä syöpä josta he eivät ole tietoisia, koska oma immuniteetti tuhoaa ne.

Äänestä
  • Ei saata, vaan jokaisella ihmisellä on tälläkin hetkellä pahanlaatuisia soluja kehossaan. Jos solut ehtii jo kasvaimeksi, silloin puolutuskyky ei ole kyennyt toimimaan normaalilla teholla.

    Äänestä

Terveys on laaja bisnes, jossa on kiinni monen ihmisen, sijoittajan, osakkaan jne. tsiljardit, sekä elintaso, elanto että mainekin. Ts. rajat tulee terveydellä vastaan, jolloin alkaa syntyä ongelmia. Ja nyt kun bisnes ja politiikka on pitkälle fuusioitunut, on helpompi tehdä rahaa sairauksilla. Korona on yksi näistä politiikan ja bisneksen tuotteista. Tilastollisesti tavanomainen tauti, mutta markkinoinnissa "ihmiskunnan uhka". Aivan kuten sikainfluenssakin. Nyt tarvittaisiin taas Sannaa nousemaan jämäkästi tällaista bisnestä vastaan ja kertomaan kansalle, että "covid" on isosti harhaanjohdatusta, kuten hän teki 2010, mutta valitettavasti hän on tällä kertaa niiden puolella, joita aiemmin kritisoi.

Äänestä
  • Jokainen hevonen löytää kengittäjänsä, valitettavasti.

    Äänestä

Vetäkää hörhöt kamaa mutta mikä pakko sitä on muille tyrkyttää

Äänestä
  • Aloita sinäkin, niin ymmärrät, ettei hörhöksi huumeita vetämällä tulla.

    Äänestä

Kaikki mikä tulee, se ei saa vaarantaa voittoa kapitalismissa ja markkinoilla. Jos rahanlähde jossain estyy, se avataan uudelleen vaikka armeijan voimin ja terrorismilaein (vert. Afg.), ja sen edessä ihmisuhrit ei paina mitään.

Ymmärsitkö? Et? No sitä arvelinkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Keuhkosyöpää sairastaneen iäkkään naisen kasvain pieneni ilman hoitoa – Nainen paljasti lääkinneensä itseään kannabisöljyllä, ja nyt tutkijat haluavat tutkia sen potentiaalia tarkemmin"
"Kannabidioli kuuluu kannabinoideihin, eli yhdisteisiin, jotka kiinnittyvät ihmisen sisäiseen endokannabinoidijärjestelmään. Elimistö siis tuottaa kannabinoideja myös itse. Kannabinoidien tiedetään vaikuttavan moniin elimistön moniin prosesseihin, kuten hermoston toimintaan, tunnetilaan, aineenvaihduntaan, uneen ja immuunijärjestelmään."

https://tekniikanmaailma.fi/keuhkosyopaa-sairastaneen-iakkaan-naisen-kasvain-pieneni-ilman-hoitoa-nainen-paljasti-laakinneensa-itseaan-kannabisoljylla-ja-nyt-tutkijat-haluavat-tutkia-sen-potentiaalia-tarkemmin/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu