Onko tällä palstalla ketään joka ois ottanut molemmat rokotteet ja käyttää koronapassia?
Nythän se on suomessa vasta kokeiluvaiheessa, mutta esim. Ranskassa ei ole asiaa juniin eikä ostoskeskuksiin jos ei ole koronapassia.
Sen voi myös tatuoida qr koodin käteen tai ottaa rokotetiedot mikrosiruna ihon alle. Ruotsissa monet on tehneet näin.
Itseasiassa monilla ruotsissa on jo valmiiksi mikrosiru kädessä johon vain lisätään rokotepassin tiedot.
https://blogg.telia.se/battreaffarer/2017/05/26/chip-som-biljett-vid-sj-resa/
Kysymys uskoville rokotteesta ja pedonmerkistä
21
654
Vastaukset 21
Lisään että itse en ole ottanut rokotetta enkä aiokaan ottaa. Myös koronapassi vaikuttaa epäilyttävältä, ja muistuttaa liikaa Raamatun pedonmerkkiä.
- Anonyymi
Miten otat koropassin otsaasi?
- Anonyymi
Merkki käteen tai otsaan. Siitä kerrotaan isossa kirjassa.
- Anonyymi
Nyt ollaan siinä tilanteessa että ison kirjan profetiat toteutuu silmiemme edessä.
- Anonyymi
Mitä tarkoittaa "isokirja"?
- Anonyymi
Jag tror inte vad du skriver. Det är inte sant.
- Anonyymi
Rkp-trolli, jolla heikko suomenkielen ymmärrys.
- Anonyymi
Olen ottanut kaksi annosta koronavirusrokotetta. En ole ainakaan vielä käyttänyt koronarokotustodistusta ns. koronapassina, jolla saisi mennä esimerkiksi ravintolaan, jossa ei pysty pitämään etäisyyksiä muihin ihmisiin. Mieluummin pitäisin edelleen etäisyyksiä.
Kyseisessä neljä vuotta sitten julkaistussa artikkelissa kerrotaan ihon alle asetettujen RFID-tunnisteiden käyttömahdollisuuksista, mutta ei siinä ole mitään rokotetietojen tallentamisesta niihin. En löytänyt myöskään Ruotsin viranomaisten sivustoilta mahdollisuudesta tallentaa koronarokotustodistusta ihonalaiseen RFID-tunnisteeseen.
Aika heikkoja ovat perusteet sille, että juuri nyt erityisen tarpeellisella rokotteella tai sitä koskevilla dokumenteilla olisi mitään tekemistä pedonmerkin kanssa. Isorokkorokotus on ollut pakollinen 1800-luvulla.
https://sic.fimea.fi/verkkolehdet/2018/1_2018/vain-verkossa/isorokkorokotuksen-historiaa - Anonyymi
Kysymys koronapassiin uskoville, vai koronan suomiin mahdollisuuksiin uskovien, näin murhata läheisiään?
- Anonyymi
kyllä on helluntailasiuus melkoista eksytystä,
"pedonmerkki" EI ole jokin "esine" maallinen, vaan h e n g e l l i n e n.
"hengelliset on ymmärrettävä hengellisesti" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kyllä on helluntailasiuus melkoista eksytystä,
"pedonmerkki" EI ole jokin "esine" maallinen, vaan h e n g e l l i n e n.
"hengelliset on ymmärrettävä hengellisesti"Kiitos!
- Anonyymi
Missä se kysymys pedon merkistä viipyy?
- Anonyymi
QR koodiin on kirjoitettu sisään ihmisen kaikki henkilötiedot. Tähän mennessä sitä ei pysty ravintolan ovella lukemaan. Tulevaisuudessa tästä kehkeytyy se kuuluisa pedon merkkierkki. Tämä aika on vasta kenraaliharjoitus. En en ole ottanut rokotetta, enkä tarvitse koodia.
- Anonyymi
Rokotuksen voi kyllä ottaa, vaikkei käyttäisi QR-koodin sisältävää todistusta. Koodi tosin ei sisällä kaikkia henkilötietoja, vain nimen ja syntymäajan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5d95dfcd-0920-450e-8425-1fe683462f5f - Anonyymi
Älä viitsi satuilla. Koronatodistuksen QR-koodi sisältää ainoastaan nimen ja rokotustiedon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä viitsi satuilla. Koronatodistuksen QR-koodi sisältää ainoastaan nimen ja rokotustiedon.
Onkos sinulla semmoinen skanneri jolla voi lukea koko koodin? Niin arvelinkin. Ei ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkos sinulla semmoinen skanneri jolla voi lukea koko koodin? Niin arvelinkin. Ei ole.
Kuten joku toisella palstalla totesi, kyseisen koodin kykenee purkamaan lähes kuka tahansa nörtti. Siksi omaa passiaan ei kannata kuvata ja levitellä esim. somessa.
Ja aivan oikein. Nimi, sossu ja rokotetilanne näkyy koodissa. Ei muuta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuten joku toisella palstalla totesi, kyseisen koodin kykenee purkamaan lähes kuka tahansa nörtti. Siksi omaa passiaan ei kannata kuvata ja levitellä esim. somessa.
Ja aivan oikein. Nimi, sossu ja rokotetilanne näkyy koodissa. Ei muuta.Ai niin. Kerberos ei näe kuin sen, näyttääkö vihreä vai punaista ja nimen, että voi tsekata etti yritä sisään toisen passilla.
- Anonyymi
uskon että on esivalmistelua sille merkille tämä pakotusmeininki,ilmestyskirja tapahtuu silmiemme edessä. ei varmaan mene enää kauaa jeesuksen tuloon.
- Anonyymi
pedon merkki,
Pedon merkki on JÄRKEISOPPI, ja teko-oppi, kaikki jotka asettavat järkensä röyhkeästi raamatun yläpuolelle tai luottavat omiin töihin, ottavat pedon merkin
otsaansa tai oikeaan käteensä.
otsa> ajattelu (valinnat, oma ratkaisu, omat päätelmät pelastukseen,
on sanonta: "jollakin on otsaa väittää jotakin
oikea käsi, > on se jolla tehdään töitä, omilla töillä, teoilla pelastukseen
Aivan kuten Jumalan kansa Ilm: 7-luvussa merkittiin sinetillä sen osoittamiseksi, että heistä oli tullut Jumalan omaisuutta, niin nämä kuuluvat pedolle.
"Jeesus sanoo: "ette te valinneet minua, vaan minä valitsin teidät"
Joh: 15: 16
- Anonyymi
Demokratia on astetta vakavampi eksyte.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091310
- 45901
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50726Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129674- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93473Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20470- 34457
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32448- 51445
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142443- 5438
- 49437
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e83434- 52403
- 42400
