Rokottamattomilta hoito pois

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Luonnonvalinta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Luonnonvalinta

    Hyvinkin voi terve elämä olla henkiinjääneelle vaikeata, koska pitkittynyt korona aiheuttaa aivosumua, muistihäiriöitä, kipuja, hengenahdistusta ja armotonta uupumusta. Pitkittyneen koronataudin aiheuttamia oireita tunnetaan jo kymmeniä, ja vaikutusten tiedetään ulottuvan kaikkiin ihmisen elimiin. Vaikka yhtäläisyyksiä on paljon, uudet tutkimustulokset osoittavat, että covid-19-tauti on jotakin muuta kuin pelkkä influenssa.

    Äänestä

Intialaiset lääkärit ratkaisivat asian siten että altistuneille (huom. ei vielä sairastaville)
annettiin ivermektiinikuuri ja koronaketjut katkesivat.
Myös ivermektiinillä tapettiin korona koronaa sairastavista!
No mitä suomalaiset tekevät, poliitiikkojen holhouksessa olevat lääkärit jne.
Järki ei riitä suomalaisilla lääkäreillä siihen mihin intialaisilla lääkäreillä näyttää olevan järkeä. Olisikohan syytä vaihtaa jo lääkärit ja poliitikot?
Ja toisekseen: maksaja sairaudelle pitää löytää sen maahantuoneista tahoista.
Lentokoneillahan tuotiin koronaa mm. Balkanilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Homma ratkeaa sillä tavalla. https://www.iltalehti.fi/koronavirus/a/35a746af-e1df-4212-8680-2a26e4636375

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu