M.G:n profetia Suomen tuomiosta ja herätyksestä

M.G:n profetia Suomen tuomiosta ja herätyksestä

Näin sanoo Herra: ”Minun vihani on noussut sinua kohtaan Suomi. Sinun johtajasi ja kirkkosi ovat yhdessä hyljänneet minut ja yhdessä kääntäneet selkänsä minulle. Heidän epäpyhä liittonsa on savu minun sieraimissani, ja sen löyhkä on tullut minun kasvojeni eteen enkä voi sietää sitä enää.

Teidän syntinne malja on täyttynyt ääriään myöten. Olette paaduttaneet itsenne ettekä tahdo kuunnella minua. Koska et kuuntele minua sinä minun nimeäni kantava kirkko, niin en minäkään enää sinua kuuntele. Mene pois minun kasvojeni edestä. Minä teen sinut halveksituksi ja pilkatuksi tämän kansan silmissä, ja he tulevat nauramaan sinulle. Koska kirkkosi ja maasi johtajat ovat kääntäneet selkänsä minulle, niin myös minä käännän selkäni heille.

Tulen ottamaan siunaukseni maastasi pois. Kansanne johtajat tulevat tekemään tyhmiä ja järjettömiä päätöksiä, sillä heillä ei tule olemaan enää viisautta.

Annan tulla puutteen kansanne ylle, minkä tulette näkemään tulevina aikoina. Tulen myös kurittamaan kansanne johtajia, niin että he tulevat häpeillen pakenemaan julkisuutta, kun heidän tyhmien päätöstensä seuraukset tulevat paljastumaan kansalle. Häpeä tulee lankeamaan kirkkonne ja maanne johtajien ylle. Kansa tulee nousemaan heitä molempia vastaan. Kansa tulee syyttämään heitä ahdingostaan, joka tulee kohtaamaan maatanne.

Tämän kaiken keskellä minä annan herätyksen tulen syttyä maahanne. Ensin se on pieni kuin kynttilän liekki, mutta kohta se tulee laajenemaan voimalla maanne joka puolelle.

Monet näkyvällä paikalla olleet työni tekijät tulen siirtämään syrjään heidän tehtävistään heidän ylpeytensä tähden. Tulen nostamaan tuntemattomuudesta miehiäni ja naisiani, jotka eivät tahdo tallettaa itselleen rahaa eivätkä kunniaa. Tulen ottamaan heidät voimalliseen käyttööni. He tulevat antamaan minulle kunnian siitä, mitä tulen tekemään heidän kauttansa.

Jotka tulevat silloin kääntymään minun puoleeni, heidän puoleensa tulen myös minä kääntymään.”

10

1564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin. Surullista todeta että nykypäivän kristikansasta suurin osa elää uskonnollisuudessa.
      Uskonnollisuus on maailman pahin syöpä, surullista että se koskee suurta osaa kristikansaa. Emmekö me sinun nimessäsi tehneet sitä,tätä ja tota vaan mitä Jeesus vastaa: Minä en ole koskaan teitä tuntenut, menkää pois minun tyköäni te laittomuden tekijät.
      On olemassa jo luopiokirkko(ja) ja papit jotka opettavat väärin ja koska näin on tapahtunut jo vuosikymmeniä tulee kylmenevään monien rakkaus.
      Kuvien palvonta, patsaiden palvonta "pyhine" muotomenoineen, suitsukkeineen ja kaapuineen on ällötys jumalan silmissä. Missään kohtaa raamattua ei myöskään puhuta paavalin sijaisesta johon eräs kirkkokunta on johtajansa asettanut Palvoen mariaa mikä menee epäjumalan palvomiseen.

      Tämä oli laajempi kannan otto kristikunnan tilasta.

    • Anonyymi

      Valehtelet taas kummin.

      • Anonyymi

        Barnabaan evankeliumissa muistaakseni sanotaan, että älköön ihminen tuomitko ketään muuta kuin itseään. Helppohan se on toisia osoittaa, jolloin olo tuntuu vähemmän syntiselle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Barnabaan evankeliumissa muistaakseni sanotaan, että älköön ihminen tuomitko ketään muuta kuin itseään. Helppohan se on toisia osoittaa, jolloin olo tuntuu vähemmän syntiselle.

        Enhän minä tuomitse vaan totean tosiasian.


    • Anonyymi

      Unessa kuulin tykinlaukauksen. Kun katsoin ikkunasta, niin viereisellä pellolla oli pieni savupatsas ja ymmärsin että venäläiskoneet olivat pudottaneet pommeja.

      • Anonyymi

        Milloin tämän unen näit ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Milloin tämän unen näit ?

        Pari päivää sitten.


      • Anonyymi

        Ihmiset näkee vanhankantaisia unia, koska eivät tiedä nykyajan sotakalustosta.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Niin minne lie liikkuvat, mitä vanjat puuhaa? Onko kohta tuliaseiden jylinää kaikissa ilmansuunnissa ? niinkuin Rokan näyssä vuodelta 2001 sanottiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      1
      1536
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      91
      1450
    3. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1031
    4. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      182
      877
    5. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      767
    6. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      42
      721
    7. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      101
      718
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      28
      718
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      7
      684
    10. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      60
      673
    Aihe