HAH HAH HAH HAH HAH HAH HAH HAH...
MANU REKOLA
KATSONUT
98058
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hheeheh, "no meni niin paljo rahaa bensaan että jäi vaan 8000€" KJeh, myönsi passiivisista tuloista sentään että "eihän se realistisesti ikinä toteudu"
Yksi ryhmä on taatusti voittaja tässä jutussa. Meinaten huoltoasemat. Miettikää, jos suomalaisten keskitulot on noin 2000€/kk niin Manu tienasi noin 650€/kk. Itse hän kehui, että hyvät tulot oli tuonna vuonna 2003. Hyvinä tuloina pitäisin noin 4000€/kk joten meidän Manupoika laittoi noin 2000€ polttoaineisiin kuukaudessa 1300€ muuhun koulutushömppään. On siinä pätevä jätkä!
HIHIHIIIII
HOHOHOOOOO
!!!!!!!!!!!!!!!
Olipas hupaisaa.... Nå nyt on sekin paska haudattu virallisesti....
noi kaikki rahat on oikeasti mennyt bensaan ja koulutusmateriaaliin, veronkiertoa! Ja tuskin manu kaikkia tulojaan ilmoittaa verottajalle, ketään ei voi olla niin TYHMÄ!
usko. Jos miehellä on miljoonan liikevaihto, niin on kyllä todella tyhmä, jos ei saa revittyä siitä enempää hilloa. Minä en todellakaan haluaisi samaa kirjanpitäjää kuin Manulla on, koska mä luulen, että verottaja on erittäin kiinnostunut hänen tekemisistään noiden lukujen perusteella.
Manun firmalla on oikeesti miljoonan EURON liikevaihto KUUKAUDESSA!
Tarkistakaa jos ette usko! Vai ootteko niin tyhmiä ettette osaa tarkistaa manunfirman rahaliikennettä?
Ja jos mää nyt ihan rehellisesti sanon nii ne verotiedoissa olevat luvut ei kerro koko totuutta.
Kattokaa ku yrittäjä voi Suomessa nostaa tosta vaan firman tililtä rahaa ja kirjata ne vaikka tulonhankkimiskuluiksi ni kattokaa niistä ei mee veroja.
Me busines miehet nää hommat tiietään!
Muuta kuin kova ääni(tietää ketä tuntee :)
Toyota Corollalla ajelee ja asuu vuokralla.. iha pluffia koko homma.
Eihän tuosta tienaa edes pimeästi!
Onko hyvä business mies Manu?
Samassa sarjassa helmannin ja suomisen kanssa.