Mulla olisi pari kysymystä, joita mä olen pohtinut ja joihin mä toivoisin viisaampien vastaavan.
A) Minkä takia joidenkin artistien kännissä olo keikalla hyväksytään , mutta useimpien ei ?
B) Mikä on nöyrän esiintymisen ja nöyristelyn ero ? Pitääkö artistin nöyristellä, jotta ei saisi leson tyypin leimaa ?
C)
Vastatkaa viisaammat
11
628
Vastaukset
- Ei viisaampi
A) En hyvaksy ollenkaan.
B) Ei tarvitse. Kohtelias ja kiva reipas ote ihmisiin olisi mukava olla olemassa.- Saapas
Molempiin minulla on sama kanta!
A) Joidenkin imagoon kuuluu esintyä kännissä ( esim. Topi Sorsakski). ei sitä pitäisi hyväksyä, mutta joidenkin kohdalal se vaan hyväksytään.
B)Jos ei ole aina nuoleskelemassa joka suuntaan, niin helposti luullaan lesoksi.- ???!
Topi on ehkä joskus esiintynyt kännissä, mutta ei nykyään vuosiin. Et ole oikein asioista perillä sori nyt vaan.
- kyllästynyt
???! kirjoitti:
Topi on ehkä joskus esiintynyt kännissä, mutta ei nykyään vuosiin. Et ole oikein asioista perillä sori nyt vaan.
Mistäs Justiina mitää tietää mutta päätään se täällä aukoo joka asiasta aina.
- Ellix
keskusteluun
- kyllästynyt
Ellix kirjoitti:
keskusteluun
Eihän se osaa olla mistään pois.
kyllästynyt kirjoitti:
Eihän se osaa olla mistään pois.
Kai mä saan näihin juttuihin vastata siinä missä muutkin? Jos en saa niin kirjoittakaa siihen jutun loppuun sitten ,että Justiinax, ei saa vastata.
- ?????
Justiinax kirjoitti:
Kai mä saan näihin juttuihin vastata siinä missä muutkin? Jos en saa niin kirjoittakaa siihen jutun loppuun sitten ,että Justiinax, ei saa vastata.
Voisitko olla kommentoimatta mitään kiitos.
???! kirjoitti:
Topi on ehkä joskus esiintynyt kännissä, mutta ei nykyään vuosiin. Et ole oikein asioista perillä sori nyt vaan.
Kyllä joku ainakin kertoi ,että Topi Sorsakoski oli jollain keikalla tässä viime- tai edelliskesänä ollut aikalailla kamina mustana. Ei edes tiennyt ,että missä paikkakunnalla esiintyi.
????? kirjoitti:
Voisitko olla kommentoimatta mitään kiitos.
Turhaan kiittelet mitään. Mä kommentoin jos mua huvittaa. Siihen ei teikäläisen vinkumiset auta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait833462Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41544Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51322- 261206
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es47856Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70852Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t33792Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47790Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60754Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4727