Tähän on tultu: meidän koroista päättää taho, joka on itse Euroopan suurin joukkovelkakirjasijoittaja ja jolle talouden vaatima korkojen nosto aiheuttaa valtavat tappiot, koska vanhojen velkakirjojen arvo laskee.
Eipä taida olla korkojen nostoa tiedossa, mikä johtaa inflaation ja stagnaation myltä talouskaaokseen EU:ssa - sijoitukset kannattanee siirtää USA:han, Aasian, Etelä-Amerikkaan tai edes Ruotsiin, jonka keskuspankki on säilyttäntyt edes jollain tavalla järkensä.
EKP:n koron nosto aiheuttaisi EKP:lle itselleen miljarditappiot
Anonyymi
1
106
Vastaukset
- Anonyymi
Se on sitä vassari touhua. Kaikki tuhoutuu. Kuka noita on äänestänyt ja kuka jatkossa äänestää? En voi ikinä ymmärtää. Vappupallosatanen koko puolue.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433523- 362134
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301809- 161567
- 231538
- 111467
- 241397
- 141257
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781215- 251145