Demarien porvarisiipi vastustaa Lindmannin

johdolla pienten eläkkeiden pientä korotusta vastaan, mutta rahaa on vara jakaa kehitysapuna ympäri maailmaa ja lisää ollaan jakamassa ilmaston varjolla.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lidtmaninnilla ei ole puhtaat jauhot pussissa. Yrittää selän takana kampittaa Marinia koko ajan.

Äänestä
  • Kantaakohan vielä kaunaa, kun hävisi ykköspaikan naiselle, varmaan on kiukkua ilmassa aika ajoin havaittavissa .

    Äänestä

Eläkerahat ovat hieman toinen juttu kuin kehitysapurahat!

Eläkerahat jaetaan sovitusti ja hallitusti vuosikymmenten mittaan ne ansainneille työeläkeläisille mutta kehitysapurahat taas ovat joka vuosi budjetissa määritettyinä.

Et voi vertailla kehitysapu ja eläkerahoja keskenään koska niiden lähdekin on eri. Eläkkeissähän ne ovat eläkevakuutusyhtiöiden rahastoimia ja kehitysavussa budjetissa olevia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

johdolla pienten eläkkeiden pientä korotusta vastaan, mutta rahaa on vara jakaa kehitysapuna ympäri maailmaa ja lisää ollaan jakamassa ilmaston varjolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu