Median koronavouhotus seis

Ilman nettiä ja mediaa.
Tästä koronastakaan rokotuksineen jne. ei olisi nyt liikkeellä tälläistä älämölöä. Kaikenlaista hysteriaa ja ennakkoluuloja, huhuja ja ristiriitaista informaatiota. Kaikenlaista epätietoisuutta. Syyttelyä ja puolustelua ja riitelyä ja sekoilua. Tämä villi ja sekava uutisointi koronasta ja rokotuksista pitäisi kertakaikkiaan kokonaan saada nyt loppumaan. Kaikenlainen siitä informointi ja disinformaatio pitäisi kieltää jollakin lailla. Sillä nyt kaikki koronaan liittyvä, alkaa siinä määrin menemään jo täyden hulluuden partaalle.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Se jolla järki päässä, haluaa kaikele koronakeskusteluille ja informaatiolle nyt lopullisen pisteen. Siitä on jauhettu jo liian kauan. Aikansa kutakin. Korona ei katoa median ja kansalaisten lässytyksillä netissä. Lopettakaa jo!

Äänestä

Tämä kommentti halutaan tietenkin työntää taka-alalle. Koska ihmisillä on tarve jauhaa koronasta ja rokotuksista ihan liekeissä, kuola poskella. Eivät osaa lopettaa. Pahimpia lietsojia toimittajat.

Äänestä

Parhaiten tekee kun ei käytä niiden sivustoja eikä tilaa lehtiä. Siinäpähän sitten kirjoittelevat itselleen.

Äänestä
  • Irlannin+kaupungissa+korkein+99,7%+rokotusaste+–+Pahin+koronatartuntojen+tilanne+koko+maassa.+Waterford+Irlannissa,+jossa+99,7+prosenttia+kaikista+aikuisista+on+ns.+"täysin+rokotettu"+koronavirusta+vastaan,+in+nähnyt+valtavan+taudin+leviämisen,+loistaen+tartuntatilastossa+Irlannin+kärjessä.+Toisena+COVID-tilastoissa+on+toiseksi+korkeimman+rokotusasteen+paikkakunta.Raporttien+mukaan+uusien+tapausmäärien+nousu+Irlannissa+herättää+pelkoja+siitä,+että+Irlanti+saattaa+olla+jo+viidennen+taudin+”aallon”+partaalla,+joka+on+tapahtunut+sen+takia+tai+siitä+huolimatta,+että+ihmiset+ovat+tottelleet+hallituksen+vaatimusta+ottaa+kokeellisia+COVID-piikityksiä.Mitatun+seitsemän+päivän+aikana+Waterford+koki+408+uutta+koronatartuntaa.+Tämä+tarkoittaa+351,2+tartuntaa+100+000+ihmistä+kohti.+Viimeisten+kahden+viikon+aikana+Waterfordissa+on+todettu+719+uutta+tapausta+eli+618,9+tapausta+100+000+ihmistä+kohden.Waterfordissa+on+korkeimmat+aikuisten+rokotukset+Irlannissa,+yli+99%,+jota+seuraa+County+Carlow+toisella,+joka+on+rokotusasteessa+toisella+sijalla+98%+piikitysasteella.+Molemmat+alueet+ovat+myös+tautitilastojen+kärjessä.”Waterfordin+kreivikunnassa+on+myös+korkeimmat+koronavirustartunnat+Irlannissa,+jota+seuraa+Carlow’n+kreivikunta+toisella+sijalla.+Mitä+tapahtuu?”Lähteet:+Citizen+Free+Press,+Natural+News

    Äänestä

On tästä se hyöty, että viimeinenkin usko on mennyt päättäjiin, asiantuntijioihin ja kaiken maailman rohtokauppiaisiin virallisen median lisäksi. Mitään ei tiedetä varmaksi, mutta suita auotaan kuin papukaijat.

Äänestä
  • Luotto on mennyt. Reilua peliä ei lehdissä tunneta vaan nälvitään osaa kansasta!

    Äänestä

Rokotushysteerikot, voitte ihan vapaasti ottaa niin monta piikkiä kuin haluatte, mutta ette voi vaatia sitä muilta, ette nyt tunnu tajuavan tätä millään, teidän päässä lienee vikaa.

En edes ymmärrä miksi rokotettu roikkuu netissä kauppaamassa myrkkyä, paljonko kostutte ite? Kuka teille maksaa?

Äänestä

Valtamedian toimittajat on psykoosissa.

Äänestä
  • Paskantärkeet luulee että maailmankaikkeus ei kestä jos heistä joku kuolee, kyllä kestää, maailma on pelkkä sattuma ja illuusio johon ei kannata uskoa. elämme kaikki diihen saakka kunnes kuolemme emme yhtään kauempaa. Meitä on niin paljon että pieni harvennus ei tekis pahaa.

    Äänestä

Hysteria luominen on median keino saada ääntä kuuluviin jopa hallita kansalaisia. Korona ja varsinkin ilmasto on ykköshysteria nyt.

Äänestä

Koronapassin ja työpaikan kulkukortin toteutuessa realisoituu eriasteinen syrjintä. Ja syrjistä on kielletty Suomessa perustuslain, yhdenvertaisuuslain, tasa-arvolain, rikoslain ja monien erityislakien nojalla. Se kielletään myös Suomen allekirjoittamissa kansainvälisissä ihmisoikeussopimuksissa.

Kelan tuilla eläjät eivät pysty ajankuluksi kuljeksimaan vapaasti työpaikoilla katselemassa työntekoa.

Äänestä

Järkyttävää, miten manipulointialttita ihmiset tässäkin asiassa on. Mediassa manipuloi ja porukka on kuin niiden pässejä narussa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ilman nettiä ja mediaa.
Tästä koronastakaan rokotuksineen jne. ei olisi nyt liikkeellä tälläistä älämölöä. Kaikenlaista hysteriaa ja ennakkoluuloja, huhuja ja ristiriitaista informaatiota. Kaikenlaista epätietoisuutta. Syyttelyä ja puolustelua ja riitelyä ja sekoilua. Tämä villi ja sekava uutisointi koronasta ja rokotuksista pitäisi kertakaikkiaan kokonaan saada nyt loppumaan. Kaikenlainen siitä informointi ja disinformaatio pitäisi kieltää jollakin lailla. Sillä nyt kaikki koronaan liittyvä, alkaa siinä määrin menemään jo täyden hulluuden partaalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu