Todella suoraa ja rehtiä puhetta. Keitä nämä valtiot Suomi mukaan lukien kuvittelevat olevansa aina räkkyttämässä kuin rakkikoirat. Hoitasi Suomi kuntoon ensi omat asiansa.
On todella hyvä, että edes eräät valtionpäämiehet uskoaltavat arvostella näitä tekopyhiä ja ulkokultaisia länsimaisia ulkoministereitä.
Erdogan: Meillä ei ole varaa isännöideä tällaista porukkaa.
2
106
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikka turkkilaiset kuuluvat Keski-Aasiaan eikä Bysanttiin, niin hyvä sentään, että puhuivat suomalaisille järkeä.
- Anonyymi
Mitä siitä tulisi, jos Turkki alkaisi arvostelemaan Suomen köyhien asemaa, nälkäjonoja, vanhusten- ja sairaanhoitoa, oikeuslaitostamieipde tuomioista jne pävittäin? Taitasi presidenttiä ja pääministeriä ihan oikeast v'tuttaa. Mutta sama tuntuu olevan sallittua, kun kohde valtio on vähän kauempana. Presidentillä, a pää- ja ulkoministerillä on varaa moralisoida, vai onko?Miksi ruokajonot kasvavat ja 200 000 suomalaista joutuvat hankkmaan elintavikkeet vapaehtoisten avustusjärjestöjen jomoista. Pelastukseksi ei riitä presidentin jouluinen poseeraasu Hurstin jonossa. Asialle pitäsi tehdä jo jotiain. Kotima ja sen kansalaiset tarvitsevat myös apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1252049
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301533En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931376- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1381176The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121101Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223922- 155881
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57813Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20779