Häpeä Sanna!!!

Anonyymi

Sanna Marin kommentoi Seiskan ja Ylen uutisoimia Kesärannan jatkobileitä IS:lle: ”Vapaa-aikani vietto on yksityiselämäni piiriin kuuluva asia”

Näin meidän pääministeri on pitänyt kiinni koronarajoituksista!
Ja ei halua kommentoida "yksityiselämän" asioita! Ei varmaan kun järjestää jatkobileitä veronmaksajien piikkiin!!!
Olisi Sanna pysynyt vaan töissä siellä Siwan kassalla!

10

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pääministerillä saa olla myös vapaa aikaa ja yksityiselämä. Tyhmää öyhötystä vai kateellisten puhetta muu! Vai raukkamaista poliittista ajojahtia?
      Onko Marin joidenkin mielestä liian suosittu? Taitaa olla ja siksi levitellään typeriä valheita! Kuvottavaa!
      Noiden valheiden ja mollaamiseen vuoksi äänestän varmasti seuraavissa vaaleissa demareita.

      • Anonyymi

        No yksityisyys Sanna Marinin kohdalla aika "lavea". rintavarustusta aukomaan Voguelle ja TV:lle yö-kylään ohjelma ei ihan yksityissyyttä suojele Sannan taholta.


    • Anonyymi

      Onko Sannalla oikeus vapaa-aikaaan ja yksityiselämään??? Vastaus:ON. Miksi mollata Sannaa? Vastaus : KOSKA IHMISET OVAT ITSEKKÄITÄ!!

    • Anonyymi

      Mutta tietysti jokaisella saa olla oma mielipide!🙂

    • Anonyymi

      Hmm... Ministerin duunihan on periaatteessa 24/7 ellei ole lomalla ja nimettyä tuuraajaa!

    • Eihän kukaan enään voi olla töissä jossain siwa-kaupassa koska viimeiset siwat suljettiin vuonna 2017 siwojen tilalle tuli nykyiset k-kaupat ja s-marketit

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vapaa-aikaa demareiden tapaan, yhteiskunnan kustannuksella.

    • Anonyymi

      On noi Demut "hauskaa" porukkaa kun mielipiteet muuttuu aina sitä mukaa että koskeeko asia itseä vai ei sekä ollaanko hallituksessa vai ei!

      Muistamme kun eräs Soini toimi ulkoministerinä ja osallistui virkamatkan vapaa-ajalla abortin vastaiseen tilaisuuteen NIIN SDP piti asiasta suurinta meteliä että ministereillä ei ole mitään vapaa-aikaa VAAN AINA pitää käyttäytyä Suomen virallisen linjan mukaan!

      "Neljä oppositiopuoluetta on nyt valmistelemassa välikysymystä koskien ulkoministeri Soinin aborttikantoja. Nuo neljä oppositiopuoluetta ovat SDP, Vihreät, Vasemmistoliitto ja RKP"

      https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/aripesonen1/261072-timo-soini-ulkoministeriys-abortin-vastustaminen-ja-valikysymys/

      No nyt Sanna on kumminkin sitä mieltä että ministeritkin voivat "irroitella" miten huvittaa jos eivät satu olemaan "töissä".

      Miten joku voi ottaa vasemmistolaisen tosissaan?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      104
      1066
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      58
      1015
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      830
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      144
      808
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      695
    6. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      103
      591
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      89
      581
    8. 78
      551
    9. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      53
      537
    10. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      528
    Aihe