Niillä on urakat , minkä enemmän ne saa roskiksia tyhjennettyä päivän mittaan , niin sen enemmän tienaa. Kiirettä pitää juu.
Oletko meinnannut jäädä roska-auton alle
12
222
Vastaukset
- Anonyymi
Useimmiten pyöräilijät ajavat minä minä asenteella eikä ole itse suojelua vaistoa.
Ei sieltä autosta aina pysty näkemään ja varsinkaan silloin kun pyöräiljä kiitää hirmu vauhtia.
Pitäisihän pyöräilijällä olla tilanne nopeus hallussa. - Anonyymi
Idiootti täytyy pyöräilijänkin olla, jos haluaa pitää oikeksistaan kiinni ja ajaa kuorma-auton eteen. Ei sellaista talonkokoista möhkälettä voi olla näkemättä.
- Anonyymi
Syyttömän uhrin halveksuminen on varma merkki terveestä mielestä.
- Anonyymi
Ylinopeutta roskaautot näyttävät ajavan 50km /h rajoitusalueella.
- Anonyymi
Mitä nopeutta näet niiden ajavan?
Oletko kysynyt, pääsisitkö poliisiin töihin tutkan korvaajaksi, kun pystyt näkemään nopeuden? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä nopeutta näet niiden ajavan?
Oletko kysynyt, pääsisitkö poliisiin töihin tutkan korvaajaksi, kun pystyt näkemään nopeuden?En ole tuo edellä kirjoittanut mutta roska-autot ajaa täälläkin rajusti yli rajoitusten. Kyllä sen huomaa, kun joku ajaa reilusti yli normaalin nopeuden.
Sitä en tiedä, mikä oli tilanne onnettomuuspaikalla.
- Anonyymi
Ennen vanhaan koulussa opetettiin, kun ylität tietä katso ensin oikealle, sitten
vasemmalle ja vielä kerran oikealle.
Nykyajan ihmiset ryntää suoraa päätä ajoradalle, ei katsota onko autoa tulossa.- Anonyymi
..... ja lopputulos on sitten onnenkauppaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
..... ja lopputulos on sitten onnenkauppaa.
Kannattaa pitää leipäläpensä kiinni kun ei tiedä mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa pitää leipäläpensä kiinni kun ei tiedä mitään.
Meillä on leivin uunin luukut kiinni avataan sitten usein kun leivotaan leipää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa pitää leipäläpensä kiinni kun ei tiedä mitään.
Mitä sitten huutelet täällä!
- Anonyymi
Kyllä sitä kaveria muistellaan valkoisella pyörällä ja lyhdyillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658