Tänään olisi pitänyt ottaa

😷👓 👜 maski mukaan koiralenkille. Paleli aivan kamalasti, kun kylmä viima puhalsi, eikä ollut käsineitä eikä pipoa. Maskin olisi voinut ripustaa päähän antamaan vähän tuulensuojaa. Kesällä näin, kun joku piti maskia päässään kaiketi suojana auringolta. Leuan alla olevat maskit on aika hupaisan näköisiä.

Kaupassa jos liikkuu silmälasit päässä ja maski naamalla, niin ei tarvitse miettiä tuleeko tuttuja vastaan vai ei. Silloin näet ei näe yhtään mitään, kun rillit huurtuu. Hyvä, että hyllyjen välissä jotenkin pystyy liikkumaan törmäilemättä.

4

54

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedän tunteen, lämpimillä ilmoilla oli helpompi liikkua maskin kanssa kun lasit eivät huurustuneet. Kaupassa pitää odottaa hetki että näkee mitä ostaa. Kannattaa pukeutua lämpimästi jottei vilustu. Villaa ulkovaatteiden alle pipo päähän.

      • Villa on kyllä paras kylmän kelin vaate. En ole koskaan innostunut fleeseen. Se on niin sähköistäkin. Jossakin luki että fleesestä irtoaa pestessä mikromuovia vesistöihin.


    • Anonyymi

      Parempi ostaa sellainen kypäränalushuppu, sen voi kaupassa vetää suun ja nenän eteen, suojaa kai se paremmin kuin ei mitään. Just lidlissä kävin, olisko kymmenellä prossalla ollu enää maski, myyjilläkään ei ollut. Niillä toki se pleksi siinä kassalla suojana. Pidän nyt vielä, jos muillakin näkee. Oli hieman huono aika käydä, liikaa porukkaa.

      • No niinpä. Olis vielä semmoinen mistä näkyy vaan silmät. Kassat voisivat pelästyä. Mä käytän maskia vielä, kun niitä nyt on jäljellä. Pysyy flunssakin kaukana.

        Perjantai on vähän ruuhkainen kauppapäivä.
        Lidlissä vielä ahtaat käytävät. Joskus on pakko käydä perjantaina kun kaapit on tyhjät Nyt aattelin huomista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      147
      1023
    2. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      112
      960
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      758
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      547
    5. 42
      519
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      501
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      473
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      427
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      411
    10. Ulla Appelsin: Sari Essayahin kohtelu vs Nasima

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012205897.html Mutta vaikuttaa siltä, että kun kyse on kristinuskosta, samat säännöt
      Maailman menoa
      157
      375
    Aihe