Taas rampa on kävellyt Keniassa HERRAN Väkevimpien Profeettojen yhden julistuksen kautta!
Kiitos HERRA JEESUS!
Valtava juhlinta on räjähtänyt Jeesus on HERRA Radiossa. Tulkaa kuulolle: www.jesusislordradio.info
https://www.facebook.com/100014535759273/videos/240856404767783
Kiitos HERRA JEESUS!
Valtava juhlinta on räjähtänyt Jeesus on HERRA Radiossa. Tulkaa kuulolle: www.jesusislordradio.info
https://www.facebook.com/100014535759273/videos/240856404767783
Vastaukset 28
Vanhimmat
Samalla tavalla kuin kaiken muunkin, en usko kun en itse ollut paikalla.
Netissä on ollut vääristelyä jopa homojen käsikädessä kävelystä. Asialla valehtelevat uskovat.
Älä usko uskovaa.
Peppuun. Niin tekee myös moni mies ja nainen.
Kohta taas kysyt samaa asiaa.
Eli Raamatussa ei ole syntiä niille miehille. Miehen kanssa ei voi maata kuten naisen kanssa.
Tämä on mainio juttu.
Menemällä avioliittoon-.
Hauska juttu. Mies makaa miehen kanssa eri tavalla kuin naisen kanssa.
Siitä ei pääse yli eikä ympäri. Syntiä ei ole.
Miksi Jumala on jättänyt ramman parantamisensa puolitiehen?
Miten niin?
Niin? Vammainen lapsi kävelee. Tai vammaista esittävä lapsi. Tuo ei todista mitään Herran osuudesta asiaan.
Miksi muuten meillä, missä jokaisen ihmisen terveystiedot syntymästä kuolemaan tallennetaan potilasasiakirjoihin ei tapahdu mitään ihmeellistä? Selkäytimen vaurioitumisen vuoksi rammat eivät ryhdy ykskaks, eivätkä koskaan kävelemään, down-ihmiset eivät muuksi muutu ja vainajat pysyvät kuolleina kuin kivet.
-a-teisti-
Itseäni huvitti tuo lähde. Facebook ei ole se paras paikka ammentaa tietoa. Se tuntuu olevan se yleisin alusta itse asiassa kaiken maailman humpuukille. Onneksi Facebook on alkanut karsimaan joitakin roskan levittäjiä pois, kun aina löytyy idiootteja, jotka ottavat ne jutut tosissaan.
Terveystiedot ovat salaisia omaisten ulkopuolisille. Lääkäri ei voi leperrellä varmojakaan tapauksia ulos. Sitäpaitsi ne voidaan tulkita lääkärin virheeksi. Joissain seurakunnissa omaisilla on näyttää ihmeparannus lääkärin todistuksia. Esim. selkään laitetut raudat ovat hävinneet itsestään, Tai kuolleeksi todettu heräsi, kun uskova puoliso rukoili.
"Terveystiedot ovat salaisia omaisten ulkopuolisille. Lääkäri ei voi leperrellä varmojakaan tapauksia ulos."
Terveystietoja käsitellään tilastollisesti erilaisissa tutkimuksissa ihan jatkuvasti ja henkiin heränneet kuolleet, parantuneet kehitysvammaiset jne. kirkuiivat aineistoissa kuin palohälytys. Älkää olko noin lapsellisia.
Ja muutoinkin. Esimerkiksi kehitysvamman aiheuttavasta kromosomoipoikkeavuudesta toipuminen olisi ainutkertainen tapahtuma ja saisi koko maailman tiedeyhteisön täyden huomion, salassapidosta viis. Järki käteen nyt.
Parantuneiden cp-vammaisten tai down-lapsien jne. tulisi parannutttuaan kadota monesta tietojärjestelmästä siirtyessään terveiden kirjoihin, mm. eläkejärjestelmästä, eiväthän he terveinä enää eläkettä nostaisi, eivätkä käyttäisi vammaispalveluja. Sinnekin heidät pitäisi kirjata parantuneina jne. Eivät vain kirjata, ovat niissä elämänsä loppuun saakka.
Yhdenkään cp-vammaisen parantumista olisi täysin mahdoton salata, se on päivän selvä asia. Te kerrotte näitä tarinoita toisillenne vain viihdyttääksenne ja vahvistaaksenne uskoanne. Totta ne eivät kuitenkaan ole.
-a-teisti-
Niin amputoitu jalkako kasvoi takaisin? Halleluja!
Jumala tekee ihmeitä kokoajan omiensa joukossa. Jeesuksen omat tuntevat Hänen läheisyytensä päivittäisessä rukouksessaan. Vanhana kristittynä voin huokaista hankalan asian Hänelle , jopa sanattomasti, niin vastaus saattaa tulla silläsekunnilla tai myöhemmin , tai ei tulekkaan. Mutta vastaus on ihmeellisen tarkka ja paras mahdollinen, kyseiseen aiheeseen. Hän täyttää mieluusti Jumalan tahdon mukaisia toiveita, joten voimme kiittää Häntä aina etukäteen, kun jotain anomme. Ei Hän anna tämän maailman mukaisesti, vaan Hän antaa omilleen yltäkylläisen, siunatun, iloisen ja rauhallisen elämän omilleen ja heidän perheilleen.
Olen ollut kymmeniä vuosia uskovien keskuudessa.
Samaa se on kuin muillakin. Ei mitään ihmeellistä.
Onko 'Jeesuksen oma' taas saman sairaan pään miete, kuin käyttää häntä uhrina?! Tämä on kaiken syntisyyllisyyden skitsofreeninen, patolooginen perusta: kidutat kuoliaaksi, tapat ja palvot.
Sorry, Jeesus ei ole ideastasi samaa mieltä. Hänen opetustensa perustana oli hyvä mielenterveys, ei mielen sairaus, kuten hänet surmanneella Paavalilla.
Sinut tunnetaan uskovien parissa soIvaajana ja vaIehtelijana.
Facebook. Muita selityksiä ei tarvita. Jos joku kertoo Facebookissa saaneensa enkelin siivet - uskotko?
Monasti kun astun baarista sinisiä enkeleitä nautittuani kävelen kuin rampa ?
Halleluja! 🙏🏻
Olisit nukkunut vaan!
Vielä parempi ihme Keniasta tai muualta afrikan suunnalta oli kun veli pastori oli joessa suorittamassa kastetta ja sitten ihmeen omaisesti hävisi krokotiilin suuhun!
Halleluuujaaaa Ameentaa TITITYY.
Hyvä!
Huono on lahkon saarnamies, evankelista tai ihmeparantaja jos ei saa rampoja kävelemään. Eihän tuossa aloituksen kertomuksessa ollut mitään kummallista.
Näissä ihmparantajissa ja niihin uskovissa on vain kahdenlaisia ihmisiä
-Täysiä sekopäitä ja
-Ihan rehellisiä huijareita.
Aloittaja voisi tehdä omadiagnoosin
Tietysti tunnetaan ns. ihmeparanemisia, koska kaikki on vain tilastollista todennäköisyyttä kvanttifysiikankin mukaan, mutta uskontoon sitä on turha sotkea.
Ja jos uskonto liittyisi ihmeparanemisiin, niin ainakin se todistaisi sen, että Raamattu on väärässä.
Onko uskovaiset kokeilleet sitä junan alle jäännin ihmettä 🤣🤣🤣